سرانجام چکش‌کاری لایحه جامع روزنامه‌نگاری در دولت چه می‌شود؟

وزیر فرهنگ‌وارشاد اسلامی از چکش‌کاری لایحه جامع روزنامه‌نگاری در دولت خبر داد و گفت به محض تمام شدن به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد.

سرانجام چکش‌کاری لایحه جامع روزنامه‌نگاری در دولت چه می‌شود؟

محمدمهدی اسماعیلی در سفر خود به خراسان شمالی و در حاشیه برنامه افتتاحیه جشنواره موسیقی مقامی که شامگاه پنجشنبه، ۲۵ اسفندماه برگزار شد، در پاسخ به پرسشی در خصوص مشکلات رسانه‌ها، اظهار کرد: لایحه جامع روزنامه‌نگاری در حال چکش‌کاری در دولت است و به محض تمام شدن به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد.

او تاکید کرد: بخش مهمی از مشکلات رسانه‌ها از جمله سختی کار نیز در آن دیده می‌شود تا پس از چکش‌کاری به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

اسماعیلی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص عدم حمایت‌های صندوق اعتباری هنر، بیان کرد: در دوران کرونا با دستور ویژه رئیس‌جمهور ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار صندوق قرار گرفت تا پرداخت‌های بلاعوض به اعضای این صندوق انجام شود که در ۳ نوبت اتفاق افتاد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: از ابتدای امسال نیز فعالیت‌های فرهنگی و هنری ما عادی شده است اما با این حال برای بخش‌های مختلف که در جمع‌بندی همکاران ما وجود داشت، کمک‌هایی را در نظر خواهیم گرفت.

او در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص جایگاه فرهنگ و هنر در برنامه هفتم توسعه، گفت: در حال تدوین احکام فرهنگ و هنر در برنامه هفتم توسعه هستیم. حوزه‌های مختلف تلاش می‌کنند اهداف مورد نظر را به برنامه اضافه کنند. در خصوص حوزه فرهنگ و هنر نیز کارگروه فرهنگی آن با مسئولیت بنده بود.

اسماعیلی اظهار کرد: احکام را آماده کرده‌ایم و امیدواریم که روز جمعه بتوانیم با تفاهمی که در هیئت دولت برقرار می‌شود احکام پیش‌بینی‌شده را به تایید برسانیم و به عنوان احکام لایحه تقدیم مجلس کنیم.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۶۵۳۶
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت