سازنده تیک‌تاک با شبکه‌اجتماعی دیگری به نام لمون۸ (Lemon8) به جنگ اینستاگرام می‌رود

در حالی که قانون‌گذاران آمریکا و چند کشور اروپایی استفاده از تیک‌تاک را برای دستگاه‌های دولتی ممنوع کرده‌اند و آینده این اپلیکیشن در دو بازار بزرگ تبلیغاتی در هاله‌ای از ابهام است بایت‌دنس (Bytedance)، شرکت مادر تیک‌تاک، شبکه‌اجتماعی جدیدی را برای رقابت با اینستاگرام عرضه کرده است. Lemon8 اپلیکیشن شبکه اجتماعی جدیدی است که با قابلیت‌های کاربردی و تمرکز بر «سبک زندگی» مخاطبان زیادی را در آمریکا جذب خود کرده است.

سازنده تیک‌تاک با شبکه‌اجتماعی دیگری به نام لمون۸ (Lemon8) به جنگ اینستاگرام می‌رود

 این اپلیکیشن که چند سالی از فعالیتش می‌گذرد به تازگی توجه بسیاری را جذب خود کرده است. Lemon8 براساس آخرین آمار روز دوشنبه ۲۷ مارس در رتبه دهم اپلیکیشن‌ها و بازی‌های پردانلود آمریکا قرار گرفته است.

با وجود اینکه شبکه اجتماعی جدید شرکت بایت‌دنس از مارس ۲۰۲۰ فعالیت خود را آغاز کرده است اما تا همین چندی پیش جایگاهی در بین اپلیکیشن‌ها پرطرفدار نداشت. تحلیلگران معتقدند که شهرت یکباره Lemon8 در بازار آمریکا نشان دهنده سرمایه‌گذاری بایت‌دنس چینی برای خرید تبلیغات و حتی کاربران جعلی است.

ماه گذشته وبسایت اینسایدر در گزارشی مدعی شده بود که شرکت بایت‌دنس برای به محبوبیت رساندن Lemon8 در بازار آمریکا و انگلستان به تولید کنندگان محتوا پول پرداخت می‌کنند. چندین اینفلوئنسر به اینسایدر اعلام کرده‌اند که از آنها خواسته شده تا برای دریافت پول ویدیو‌هایی درمورد Lemon8 را در شبکه‌های اجتماعی از جمله تیک‌تاک و اینستاگرام به اشتراک بگذارند.

آخرین آمار نشان می‌دهد هشتگ Lemon8 در تیک‌تاک بیش از ۲.۳ میلیارد بازدید داشته است و به نظر می‌رسد شرکت چینی جایگزین رسمی خود برای تیک‌تاک را انتخاب کرده است. با اینکه بسیاری این شبکه اجتماعی را سوپاپ اطمینانی بایت‌دنس برای باقی‌ ماندن در بازار کشور‌های غربی می‌دانند اما به هرحال این اپلیکشین شبکه اجتماعی که برروی سلامت، سفر، غذا و زیبایی تمرکز دارد سر و صدای زیادی را در چند هفته اخیر به پا کرده است.

آموزش ثبت‌نام در Lemon8

برای استفاده از این اپلیکیشن به اندروید ۶ و بالاتر و iOS 11 و بالاتر نیاز است. فرایند ثبت‌نام نیز حدود ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.

۱. دانلود Lemon8

اپلیکیشن Lemon8 در اپ‌استور اپل و گوگل‌پلی برای اندرویدی‌ها قابل دسترسی است. پس از دانلود و نصب از شما خواسته می‌شود تا حسابی افتتاح کرده و پیش از همه چیز یک نام‌کاربری برای خود مشخص کنید.

از آنجایی Lemon8 روی علایق شما تمرکز دارد پس از انتخاب نام کاربری باید علایق خود را در بین چیزهایی مثل خانه، سفر، سلامت، غذا و مد و خیلی مشخص کنید.

۲. تکمیل فرایند ثبت‌نام

اگر نام کاربری خود را انتخاب کردید و علایقتان را می‌دانید حال باید برای تکمیل ثبت نام و ارائه یک نمای کلی به اپلیکیشن و دیگر کاربران اطلاعات بیشتری ارائه کنید.

ابتدا یک متن درمورد شما یا همان بایو، سپس تصویر پروفایل را انتخاب و لینک ارجاع به حساب تیک‌تاک، اینستاگرام، توییتر و یوتیوب را (درصورت تمایل) ارائه کنید.

۳. اولین پست خود را منتشر کنید

همانند اینستاگرام پس از تکمیل فرایند ثبت نام می‌توانید اولین پست خود را منتشر کنید. البته پیش از انتشار پست باید به Lemon8 اجازه دسترسی به تصاویرتان را بدهید. در صورت صدور اجازه دسترسی، این اپلیکیشن به تمام تصاویر شما دسترسی پیدا می‌کند.

پس از انتخاب تصویر یا ویدیو مد نظرتان برای انتظار در Lemon8 می‌توانید یک قالب یا تم محتوایی را برای آن انتخاب کنید.

۴. امکان اصلاح عکس و ویدیو در داخل اپلیکیشن

خوشبختانه برای استفاده از شبکه اجتماعی جدید بایت‌دنس به یک اپلیکیشن ادیت مجزا نیازی نیست. این اپلیکیشن قالب‌ها، فیلتر‌ها، فونت‌ها و استیکر‌های متنوعی را برای اصلاح تصاویر در اختیار شما می‌گذارد.

شما می‌توانید تصاویر ساده خود را با ابزارهای Lemon8 به آثار هنری تبدیل کنید.

۵. کپشن یا توضیح خود را بنویسید

پست‌های شما در Lemon8 لزوما نیازمند کپشن یا توضیح نیستند و در صورت تمایل می‌توانید تصویر خود را بدون هیچ نوشته‌ای منتشر کنید. اما در صورت تمایل می‌توانید متن خود را به صورت یک تیتر و متن اصلی به تصویر یا ویدیو اضافه کنید.

امکان استفاده از هشتگ نیر در انتهای کپشن‌ها وجود دارد و استفاده از هشتگ شانس دیده شدن را در بخش جستجو افزایش می‌دهد.

Lemon8 یا اینستاگرام؟ کدام یک عملکرد بهتری دارند؟

صفحه برای شمای لمون۸ درست شبیه به بخش اکسپلور اینستاگرام است. تمرکز این شبکه اجتماعی چینی برروی اشتراک‌گذاری تصاویر، تبلیغات برند و ترویج پلتفرمی مشابه اینستاگرام برای رقابت در بازار شبکه‌های اجتماعی است.

از جمله تفاوت‌های اصلی اینکه اپلیکیشن لمون۸ هنوز سیستمی برای وریفای کردن حساب‌ها ندارد که البته این موضوع شاید به دلیل تعداد محدود کاربران آن باشد. با وجود اینکه سه سالی از فعالیت این اپلیکیشن در بازار جهانی می‌گذرد اما عرضه رسمی لمون۸ در ماه مه انجام می‌شود. شبکه‌های اجتماعی معمولا پس از عرضه سیستم تایید هویت و وریفای خود را راه‌اندازی می‌کنند.

باید دید که آیا همانطور که تیک‌تاک نسل جدیدی از اینفلوئنسر‌ها و سلبریتی‌های شبکه اجتماعی را در جهان به شهرت رساند لمون۸ نیز می‌تواند به عنوان رقیبی دیگر برای اینستاگرام عرضه اندام کند.

منبع: سایت پیوست
کد مطلب: ۳۶۶۸۰۷
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت