چرا «بی‌واسطه» محمد دلاوری به آنتن نرسید؟/ امید به سعه‌صدر مدیران

تهیه‌کننده مجموعه «بی‌واسطه» درباره علت پخش نشدن این مجموعه در نوروز و همچنین زمان جدید پخش آن توضیحاتی ارائه کرد.

چرا «بی‌واسطه» محمد دلاوری به آنتن نرسید؟/ امید به سعه‌صدر مدیران

علی صدری‌نیا تهیه‌کننده مجموعه «بی‌واسطه» که قرار بود در ایام نوروز با اجرا و روایت محمد دلاوری از تلویزیون پخش شود درباره تاخیر در پخش این مجموعه به خبرنگار مهر بیان کرد: بنا بود «بی واسطه» در نوروز ۱۴۰۲ و ایام عید پخش شود اما به دلیل فشردگی کنداکتور روی آنتن نرفت.

وی اضافه کرد: قرار بود ساعت ۱۶ هر روز پخش شود اما آن ساعت فیلم سینمایی هر روز روی آنتن رفت. البته شبکه یک ساعت‌های دیگری را پیشنهاد داد اما در نهایت با توافقی که داشتیم بنا بود برنامه در ساعت بهتری پخش شود و بعد از ایام نوروز روی آنتن برود و به همین دلیل پخش عقب افتاد.

پخش از هفته آینده

صدری‌نیا درباره جزئیات پخش جدید این مجموعه اظهار کرد: با توافق جدید از هفته آینده هر هفته یکشنبه، سه‌شنبه ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه یک می‌رود و روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۶ هم در شبکه افق بازپخش دارد. در خود شبکه یک هم روز بعد ساعت ۱۰ صبح بازپخش برنامه روی آنتن می‌رود.

وی درباره دغدغه این برنامه یادآور شد: در برنامه «بی واسطه» تلاش داریم در هر قسمت سراغ یک ماجرا از زاویه‌ای شنیده نشده و روایت نشده برویم. محمد دلاوری که مجری و راوی هر قسمت از برنامه است به نوعی هم ماجراجویی می‌کند و هم سراغ اتفاقات مختلفی می‌رود که می‌تواند روایت ناگفته‌ای از یک پدیده یا معضل در کشور باشد یا موضوعی را باز کند که دغدغه افکار عمومی است. مثلاً به موضوعاتی چون خودروسازی یا موضوعات هواپیمایی یا خیلی از موضوعاتی که مردم درباره آن سوال دارند بی واسطه نزدیک می‌شویم و بخش‌های بازنشده آنها را واکاوی می‌کنیم. یا تلاش می‌کنیم پشت صحنه خیلی از این اتفاقات را بتوانیم روایت کنیم.

از کنار موضوعات چالشی نمی‌گذریم

سازنده مستندهای «غیررسمی» اضافه کرد: دغدغه من و محمد دلاوری به عنوان تولیدکننده و راوی این بود که به مخاطب و افکار عمومی احترام بگذاریم و سوالات آنها پرسیده شود و از کنار موضوعات چالشی نگذریم.

وی درباره انتخاب محمد دلاوری برای اجرا و روایتگری برنامه نیز یادآور شد: روایتگری و اجرای این برنامه جنسی دارد که می‌توان با جدیت گفت کسی به جز محمد دلاوری نمی‌توانست راوی این فضا باشد چون نیاز بود کسی باشد که قدرت روایتگری داشته باشد هم به واسطه جدی بودن بحث‌ها مطالبه گری و چالش و… ایجاد کند. همچنین دلاوری بر موضوعات تسلط دارد و در کنار همه اینها از هوش رسانه‌ای و دانش سیاسی برخوردار است که بتواند مواجهه درستی با اتفاقات در صحنه‌های مختلف داشته باشد.

ویژگی‌هایی که باعث شد محمد دلاوری مجری برنامه باشد

صدری نیا اضافه کرد: بخشی از برنامه گفتگومحور است که به مهارت‌های ذکر شده نیاز داشت و بخش‌هایی از برنامه هم گفتگو نیست و مجری کنشگری و تحرک دارد و این ویژگی هم در دلاوری هست همچنین بخش‌هایی هم نیاز به طنز و صمیمیت دارد که باز هم فقط دلاوری از اینها برخوردار است.

وی در بخش دیگر درباره اینکه چقدر برنامه می‌تواند در چالش‌ها و معضلات کشور فراجناحی باشد و اعتماد دایره‌ای گسترده از مخاطب را جذب کند گفت: نکته‌ای را باید بیان کنم من چند سال پیش برای اولین بار برای یکی از برنامه‌ها به آقای دلاوری زنگ زدم. آن زمان برای اجرای برنامه مورد نظر سه دغدغه داشت. یکی اینکه جناحی نشود، دوم اینکه سطح کیفی تا روز آخر بالا باشد و اینگونه نباشد که کم کم از آن سطح عدول کنیم. سوم همه تلاش این باشد که به مخاطب احترام بگذاریم و برای خوشامد مهمان‌ها از مخاطب و سوال و مطالبه او کوتاه نیاییم.

تلاش می‌کنیم برنامه در دام موضوعات جناحی نیفتد

این مستندساز اضافه کرد: در تولید بی‌واسطه هم این موضوعات دیدگاه مشترک من و اوست و هنوز هم این پیش فرض‌ها را حفظ کرده‌ایم.

صدری نیا تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که هر قسمت بتواند بحث مهمی را جلو ببرد در دام موضوعات جناحی نیفتد و هر یک قسمت کمکی کند تا پرسشی از مخاطب حل شود.

وی درباره اینکه چقدر ممکن است تحت فشار باشند و مدیران رسانه ملی چقدر باید از برنامه در مقابل فشارهای بیرونی حمایت کنند گفت: در قسمت‌های ابتدایی که مدیران شبکه برنامه را دیده‌اند این سعه صدر را از مدیران دیده‌ام و تا این نقطه از مسیر با استقبال و آغوش باز دوستان در شبکه یک مواجه شده است، از صراحتی که در پرداختن به مسائل بوده و این نگاه برای خود ما هم ایجاد امیدواری کرده است.

منبع: مهر
کد مطلب: ۳۶۷۱۸۰
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت