اصغر سمسارزاده: دستمزدی که رادیو به من می‌دهد برای خرید ۵ قرص نان هم کم است

اصغر سمسارزاده بازیگر پیشکسوت تلویزیون، سینما و تئاتر که از کارهای ماندگار و همچنان مستمر او می‌توان به «صبح جمعه با رادیو» اشاره کرد، می‌گوید دستمزدی که رادیو به من می‌دهد برای خرید ۵ قرص نان هم کافی نیست.

اصغر سمسارزاده: دستمزدی که رادیو به من می‌دهد برای خرید ۵ قرص نان هم کم است

اصغر سمسارزاده تاکید کرد: رادیو و تلویزیون باید وضعیت درستی داشته باشد، دستمزد رادیو به اندازه ۵ عدد نان هم نیست و این شرم‌آور است.

گوینده صبح جمعه با رادیو گفت: من فقط به خاطر مردم کار می‌کنم و همچنان به کارم ادامه خواهم داد. پولی که از رادیو می‌گیرم شرم‌آور است. در رادیو، هنرپیشه‌ها، گوینده‌ها و تمام عوامل به غیر از عده‌ای خاص که برنامه‌ساز هستند، بقیه وضعیت خوبی از نظر درآمدی ندارند.

بازیگر آنتن و شبکه مخفی زنان همچنین درباره دلیل گرایش خود به سمت نمایش خانگی و ایفای نقش در این گونه آثار گفت: مسبب گرایشم به سمت نمایش خانگی، جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده شبکه مخفی زنان بود که از من خیلی خوشش می‌آمد و از من دعوت کرد و در این کار بازی کردم. متاسفانه داستان آن به گونه‌ای بود که با شلوغی‌ها مطابقت می‌کرد در حالی که داستان آن مربوط به سال ۱۳۲۱ است.

شبکه مخفی زنان آبروی ساترا است

وی افزود: افشین هاشمی و دیگر عوامل برای این مجموعه خیلی زحمت کشیدند و به نظر من آبروی ساترا از نظر خرج و هنرپیشه‌هایی است که در آن ایفای نقش کردند. متاسفانه ۱۵ قسمت آن بیشتر پخش نشد.

اصغر سمسارزاده: دستمزدی که رادیو به من می‌دهد برای خرید ۵ قرص نان هم کم است

بازیگر دیو و ماه پیشونی همچنین درباره حضور خود در این کار گفت: از آنجایی که در لازانیا برای حسین قناعت بازی کردم، وقتی گفت در این کار نیز حضور داشته باشم، نتوانستم نه بگویم.

بازیگر خالتور و گشت ارشاد همچنین درباره آثار تلویزیونی گفت: اوضاع تلویزیون اگر به منوالی که هست پیش برود افتضاح خواهد شد. این را در افطاری با هنرمندان به آقای پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما گفتم.

وی تصریح کرد: ما هنرپیشه‌های بسیاری داریم. دلیل اینکه چرا از آنها استفاده‌ای نمی‌شود نمی‌دانم. کار هنرپیشه، هنرپیشگی است و باید از آنها در کارهای تلویزیونی استفاده شود.

تلویزیون باید حرمت هنرپیشه‌ها را نگه دارد

سمسارزاده با اشاره به فعالیت ۶۲ ساله هنری خود در سینما، تلویزیون و تئاتر گفت: تلویزیون باید حرمت هنرپیشه‌ها را نگه دارد.

وی همچنین درباره حمایت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمندان اظهار داشت: محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به فکر ما باشد. دیگر از ماها سنی گذشته است.

اصغر سمسارزاده: دستمزدی که رادیو به من می‌دهد برای خرید ۵ قرص نان هم کم است

تنها ۱۰ سال بیمه دارم

این بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون در عین حال خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۴۸ در سینما، تئاتر و تلویزیون فعالیت دارم اما تنها ۱۰ سال بیمه دارم و خانه سینما حق من را خورده است.

سمسارزاده گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به این وضعیت رسیدگی کند. لطف وزیر مقداری شامل حال ما شده ولی باید بیشتر باشد.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۷۲۵۶
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت