رسانه بزرگ آمریکایی اعلام ورشکستگی کرد

شرکت رسانه‌ای «وایس مدیا»(Vice Media) که زمانی ۵.۷ میلیارد دلار ارزش داشت، در سال‌های اخیر با بدهی ها و کاهش درآمد تبلیغاتی دست و پنجه نرم کرده و حالا اعلام ورشکستگی می‌کند.

رسانه بزرگ آمریکایی اعلام ورشکستگی کرد

شرکت رسانه‌ای «وایس مدیا»(Vice Media) که زمانی ۵.۷ میلیارد دلار ارزش داشت، در سال‌های اخیر با بدهی ها و کاهش درآمد تبلیغاتی دست و پنجه نرم کرده و حالا اعلام ورشکستگی می‌کند.

پس از هفته‌ها گمانه‌زنی، «وایس مدیا»(Vice Media) روز دوشنبه درخواست حمایت از ورشکستگی فصل ۱۱ را داد تا بتواند فروش شرکت را تسهیل کند.

بلومبرگ گزارش داد که «وایس مدیا» دارایی‌ها و بدهی‌های بیش از ۵۰۰ میلیون دلار تا 1 میلیارد دلار را در دادخواست فصل ۱۱ ورشکستگی ارائه شده در دادگاه نیویورک فهرست کرده است.

بلومبرگ گزارش می‌دهد که «Fortress Credit Corp»(شرکت اعتباری فورترس) با مطالبات حدود ۴۷۵ میلیون دلار در میان بزرگترین طلبکاران این غول رسانه‌ای گذشته قرار دارد.

«وایس مدیا»(Vice Media) در مواجهه با بازار ضعیف تبلیغات و اقتصاد متلاطم، مانند دیگر شرکت‌های بزرگ رسانه دیجیتال «BuzzFeed» و «Vox Media»، برای مدیریت هزینه‌ها و افزایش درآمد تلاش کرده است.

اعلام رسمی ورشکستگی برای شرکتی که زمانی یکی از محبوب‌ترین برندهای رسانه‌ای در جهان بود و سرمایه‌گذاری‌هایی مانند فاکس کورپ و دیزنی و امپراتوری رسانه‌ای خانواده روپرت مرداک در رسانه‌های سنتی را به خود اختصاص می‌داد، نشان از شرایط نامطلوب دارد.

«وایس مدیا»(Vice Media) که به عنوان یک مجله چاپی در مونترال در سال ۱۹۹۴ توسط شین اسمیت، سروش علوی و گاوین مک اینس تأسیس شد، با روزنامه‌نگاری گونزو، داستان‌های سفر تاریک، طنز کنایه‌آمیز و عکاسی از افرادی مانند تری ریچاردسون، به برندی جهانی تبدیل شد.

این شرکت در سال ۱۹۹۹ به نیویورک نقل مکان کرد و به شدت گسترش یافت و بیشتر متمرکز بر دیجیتال شد و واحدهای فیلم و تلویزیون را اضافه کرد. سپس با موفقیت‌ در عرصه رسانه‌ جهانی و نمایندگی در بیش از ۵۰ کشور به اوج خود رسید و به ارزش باورنکردنی 5.7 میلیارد دلاری رسید.

بر اساس نتایج تحقیقی در آمریکا، چهل و شش درصد از سیصد و پنجاه و سه رسانه نوشتاری و تلویزیونی آمریکا گمان می‌کنند پس از مدت ده سال سر پا خواهند ماند. هفده درصد از روسای این رسانه‌ها معتقدند در صورت نبود منابع مالی قابل توجه دیگر، مجبور به ترک فعالیت‌هایشان خواهند شد. همچنین بیست و چهار درصد از گردانندگان روزنامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی آمریکا بر این باورند که ظرف مدت سه تا پنج سال ورشکسته خواهند شد.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۶۷۷۶۸
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت