روایت حسن رحیم پور ازغدی از سلفی گرفتن مردم با سلبریتی ها در زمان معاویه!

حسن رحیم پور ازغدی، نظریه پرداز اصولگرا و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با صحبت های عجیب خود در یک برنامه زنده ی تلویزیونی خبرساز شده است.

روایت حسن رحیم پور ازغدی از سلفی گرفتن مردم با سلبریتی ها در زمان معاویه!

ازغدی که با اظهارنظرهای جنجالی اش شناخته می شود، در بخشی از این برنامه درباره ی راه‌ اندازی شراب‌ خانه در مکه و مدینه و امضا و سلفی گرفتن مردم از سلبریتی ها در زمان معاویه صحبت کرد.

بیوگرافی حسن رحیم پور ازغدی

حسن رحیم پور ازغدی متولد ۱۳۴۳ در مشهد است. تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم ادامه داد و سپس به حوزه علمیه قم رفت. او دارای درجه اجتهاد است.

در سال ۶۲ در سن ۱۹ سالگی به دلیل شرکت در جنگ ایران و عراق جانباز شد. دو برادرش به نام های حسین و حمید هم شهید شده اند، حسین در تظاهرات علیه شاه و حمید در عملیات کربلای چهار به شهادت رسیده است.

شهرت او از دوران اصلاحات شروع شد. بیشتر با سخنرانی در دانشگاه و شهرهای مختلف و مناظره با چهرهای خاص سر زبان ها افتاد و با برنامه تلویزیونی «طرحی برای فردا» به چهره شناخته شده ای تبدیل شد.

ازغدی معاویه

در سال ۸۱ وقتی ۳۸ ساله بود به عضویت شورای عالی انقلاب فرهنگی درآمد. با روی کار آمدن محمود احمدی نژاد حامی روحیه ی عدالت خواهی وی شد اما بعدها در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی با وی درگیر شد و استعفا داد، با این حال، با عدم موافقت رهبری با استعفای وی، دوباره به شورا بازگشت.

در سال ۹۱ خبرگزاری مشرق از دستگیری یک تیم تروریستی با هدف ترور حسن رحیم پور ازغذی توسط سربازان گمنام خبر داد.

او گهگاه با صحبت های تند و اظهارنظرهای جنجالی خود خبرساز می شود.

وی تاکنون بیش از ۱۰ کتاب و ده ها مقاله در مباحث دینی و ایدولوژی انقلاب اسلامی نوشته و هم اکنون نیز پای ثابت سخنرانی های دانشگاهی و سازمان های دولتی است.

حسن رحیم پور ازغدی متأهل و دارای فرزند است.

منبع: روزیاتو
کد مطلب: ۳۶۹۵۸۵
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت