بازتاب قتل داریوش مهرجویی در رسانه‌های خارجی

داریوش مهرجویی، کارگردان پیشکسوت و همسرش وحیده محمدی‌فر، فیلم‌نامه‌نویس، زمانی که برای صرف شام منتظر دخترشان بودند، به قتل رسیدند، خبر شوک آمیز و تلخ قتل این کارگردان و همسرش در بسیاری از رسانه‌های خارجی نیز منعکس شده است.

بازتاب قتل داریوش مهرجویی در رسانه‌های خارجی

فیلمساز مشهور ایرانی در خانه اش کشته شد. جسد داریوش مهرجویی ۸۳ ساله از پیشگامان جنبش موج نو سینمای ایران به همراه همسرش در منزلشان در خارج از تهران پیدا شد.

(تصاویر)

 
اسکای نیوز: داریوش مهرجویی کارگردان سرشناس سینمای ایران و همسرش در خانه با ضربات چاقو کشته شدند.

اجساد این زوج شنبه شب با ضربات چاقو به گردن توسط دخترشان پیدا شدند.

(تصاویر)

 

خبرگزاری فرانسه: داریوش مهرجویی کارگردان سرشناس ایرانی با ضربات چاقو کشته شد.

مهرجویی، یکی از مطرح‌ترین سینماگران ایران، شامگاه شنبه در کنار همسرش در منزلشان در نزدیکی تهران با ضربات چاقو کشته شد.

(تصاویر)

سی‌بی‌اس نیوز: رسانه‌های دولتی ایران روز یکشنبه گزارش دادند داریوش مهرجویی کارگردان سرشناس سینمای ایران و همسرش در خانه خود توسط یک مهاجم ناشناس با ضربات چاقو کشته شدند.

 

(تصاویر)

هالیوود ریپورتر: داریوش مهرجویی کارگردان ایرانی و همسرش در حمله با چاقو کشته شدند. کارگردان مشهور فیلم‌های «گاو» و «درخت گلابی» در خانه خود در ایران با ضربات چاقو کشته شد.

(تصاویر)

ژاپن تایمز: داریوش مهرجویی کارگردان سرشناس ایرانی با ضربات چاقو کشته شد. قوه قضائیه ایران روز یکشنبه اعلام کرد داریوش مهرجویی یکی از مهم‌ترین سینماگران ایران شامگاه شنبه در کنار همسرش در منزلشان در حوالی تهران با ضربات چاقو کشته شد.

این پیرمرد ۸۳ ساله با ساخت فیلم «گاو» در سال ۱۹۶۹، یکی از اولین فیلم‌های این جنبش، به‌طور محسوسی با موج جدید سینمای ایران همراه بود.

(تصاویر)

ال پائیس: داریوش مهرجویی کارگردان سینمای ایران و همسرش وحیده محمدی فر فیلمنامه نویس در خانه خود با ضربات چاقو کشته شدند.

اجساد این فیلمساز، برنده جایزهٔ صدف طلایی بهترین فیلم جشنوارهٔ فیلم سن‌سباستین در سال ۱۹۹۳ برای فیلم «سارا» و همسرش توسط دخترش پیدا شد. آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی تهدید شده بودند.

(تصاویر)

عرب تایمز: مقامات ایرانی از مرگ دلخراش داریوش مهرجویی کارگردان سرشناس سینما و همسرش وحیده محمدی فر در محل سکونتشان با چاقو خبر داده‌اند که عامل آن یک ضارب ناشناس بوده است.

(تصاویر)

تریبون ایندیا: مهرجویی کارگردان سرشناس سینمای ایران و همسرش در خانه خود با ضربات چاقو کشته شدند.

خبرگزاری ایرنا به نقل از حسین فاضلی، یک مقام قضایی گفت: مهرجی و همسرش وحیده محمدی فر با اصابت چاقو از ناحیه گردن کشته شدند.

(تصاویر)

داون: داریوش مهرجویی کارگردان سرشناس ایرانی و همسرش وحیده محمدی فر بر اثر ضربات چاقو متعدد به گردن کشته شده اند.

همسر این فیلمساز در گفت‌وگویی که روز یکشنبه در روزنامه اعتماد منتشر شد، گفته بود که او را تهدید کرده‌اند و از خانه‌شان سرقت کرده‌اند.

(تصاویر)

الجزیره: مهرجویی کارگردان مشهور ایرانی در خانه اش به قتل رسید. داریوش مهرجویی در دهه ۱۹۹۰ به ارائه فیلم‌هایی با داستان زنان از جمله «سارا»، «پری» و «لیلا» پرداخت.

مقامات قضایی ایران روز یکشنبه اعلام کردند که داریوش مهرجویی کارگردان ایرانی و همسرش پس از ضربات چاقو در خانه خود در نزدیکی تهران کشته شدند.

این کارگردان ۸۳ ساله سینمای ایران با فیلم «گاو» که در سال ۱۹۶۹ اکران شد و یکی از اولین فیلم‌های سینمای مدرن ایران است، شناخته می‌شود.

(تصاویر)

ورایتی: داریوش مهرجویی کارگردان ایرانی و همسرش با ضربات چاقو در خانه خارج از تهران کشته شدند. رسانه دولتی ایران روز یکشنبه گزارش داد که داریوش مهرجویی کارگردان ایرانی که فیلم «گاو» در سال ۱۹۶۹ دوران جدیدی را در فیلمسازی ایرانی گشود و همسرش با ضربات چاقو در خانه خود در خارج از تهران کشته شدند و جسدشان توسط مونا مهرجویی دختر کارگردان که شنبه شب برای ملاقات پدرش به منزلشان رفته بود، پیدا شد.

(تصاویر)

العربیه: رسانه‌های دولتی ایران روز یکشنبه گزارش دادند داریوش مهرجویی کارگردان سرشناس سینمای ایران و همسرش در خانه خود توسط یک مهاجم ناشناس با ضربات چاقو کشته شدند.

(تصاویر)

دیلی استار: فیلمساز ایرانی در خانه اش به قتل رسید. داریوش مهرجویی کارگردان سرشناس سینمای ایران و همسرش وحیده محمدی فر روز گذشته در محل اقامت خود در تهران کشته شد. بر اساس گزارش رسانه ها، جسد این فیلمساز ۸۳ ساله و همسرش با ضربات چاقو به گردنشان پیدا شد. بر اساس گزارش ها، مقامات پلیس محلی همچنان در حال بررسی هویت مهاجمان و انگیزه‌های قتل هستند.

(تصاویر)

تلگراف: جسد داریوش مهرجویی ۸۳ ساله و همسرش وحیده محمدی فر در خانه خود در حومه غرب تهران پیدا شد. کارگردان سینمای ایران با چاقو کشته شد. رسانه‌های دولتی روز یکشنبه گزارش دادند داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی فر در خانه خود در حومه غربی تهران کشته شدند.

منبع: فرارو
کد مطلب: ۳۷۱۰۸۴
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت