توقف تولید سریال «طلاق» به دستور مدیران سازمان به خاطر بازی حمید صفت

سریال «طلاق» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی بعد از گذشت پنج سال از شروع ساختش تمام نشده، رها شد و شنیده ها حاکی از آن است که حضور حمید صفت؛ رپر و خواننده در این سریال دردساز شده است.

توقف تولید سریال «طلاق» به دستور مدیران سازمان به خاطر بازی حمید صفت

یکی از سریال هایی که در کارنامه سریال سازی به شکل نیمه کاره رها شده؛ سریال «طلاق» ابوالقاسم طالبی است، سریالی که تصویربرداری اش از سال ۹۸ آغاز شد؛ به خاطر شیوع کرونا چند باری متوقف شد. اما در نهایت این سریال تولیدش را ادامه داد. اما این پایان این قصه نبود.
حمید صفت خواننده و ترانه‌سرای موسیقی رپ در یکی از نقش های اصلی مجموعه تلویزیونی با نام موقت «طلاق» به نویسندگی و کارگردانی ابوالقاسم طالبی بازی کرد. شنیده ها حاکی از آن است که حضور این خواننده باعث شده که ریاست سازمان چندان موافق حضور این خواننده در سریال نباشد و تولید این سریال از یک سو به خاطر حمید صفت و از سوی دیگر بعد از سرقت آکسسوار و وسایل فیلمبرداری ادامه نیافت.

سرقت از سازندگان طلاق

نیمه اول سال ۱۴۰۰ اعلام شد که ۸۰ درصد تصویربرداری این سریال به پایان رسیده است. در فاز دوم سریال هم برخی از بازیگران تغییر کردند. زمان همان سال و زمانی که اعلام شد تصویربرداری سریال رو به اتمام است؛ سارقان به سینه‌موبیل و آکسسوار این مجموعه تلویزیونی، حمله کردند و به گفته سازندگان این سرقت باعث شد که عوامل این سریال را با خسارت عجیب و غریبی روبرو کردند. پیگیری‌ها نشان می‌داد؛ این تجهیزات در یک کامیون فوتون در منطقه فلاح تهران، میدان بهاران، خیابان بهاران جنوبی سرقت شده است.
اظهارات طالبی در برنامه هفت

سال ۱۴۰۱ بود که طالبی در برنامه تلویزیونی هفت درباره پروسه تولید این سریال توضیح داد:« مراحل ساخت سریال مجموعا ۴۷ ماه به طول انجامید، قرار بر ساخت آن در ۱۷ ماه بود اما ۴۷ ماه طول کشید. این سریال که پیش تر «هفت سر اژدها» نام داشت. به گفته طالبی یک مرتبه تدوین شده و ۷۵ قسمت از آن به دست آمد، پس از آن تدوینگر کار عوض شد و در حال حاضر نیز در حال تدوین مجدد کار هستیم. نمی‌دانیم چند قسمت خواهد شد اما حتما ۷۵ قسمت نیست.» این کارگردان عنوان کرده بودکه بعد از پایان سریال روی آنتن می رود اما با گذشت یک سال از صحبت های این کارگردان درباره سریال؛ نه خبری از پایان سریال است و نه خبری از پخش آن در رسانه ملی. شاید سرنوشت «طلاق» همانند «رعد و برق» بهروز افخمی باشد. سریالی که مشخص نیست چرا دیگر ادامه آن ساخته نشد و چرا به آنتن نرسیده است. هر چند برخی از مدیران سازمان در نشست هایی نام سریال در میان مجموعه های در حال تولید سیما را عنوان می کردند. این سریال برخلاف نامی که دارد درباره مسائل اجتماعی- اقتصادی بوده و درباره اختلاس و طالبی به مسائل اقتصادی ورود پیدا کرده است.از دیگر بازیگران این سریال می توان به مجید واشقانی، جعفر دهقان، محمدرضا رهبری، حمید گودرزی، شهرام عبدلی، سروش طاهری، قطب‌الدین صادقی اشاره کرد و تولید این سریال که جز آثار الف محسوب می شود در زمان علی عسگری؛ رئیس قبلی سازمان کلید خورده بود. با این حال جبلی با آمدن به سازمان از پشت صحنه این سریال نیز دیدن کرده بود.

منبع: پرسون
کد مطلب: ۳۷۱۲۴۹
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت