انتقاد شدید یک نماینده از بودجه صداوسیما

این افزایش بودجه با آن عملکرد صدا و سیما شائبه برانگیز است

یک نماینده مجلس در مورد افزایش بودجه سازمان صداوسیما در لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: افزایش اعتبارات صداوسیمادر برنامه هفتم توسعه با توجه به عملکرد این سازمان خودش شائبه ایجاد می کند.

این افزایش بودجه با آن عملکرد صدا و سیما شائبه برانگیز است

بخش هایی از گفت و گوی جلال رشیدی کوچی را در ادامه می خوانید:

صداوسیما اگر حریت و آزادگی خودش را به دست بیاورد و بتواند تمامی تفکرات و صحبت ها را در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران انتقال دهد قطعا مردم هم به برنامه هایش اقبال نشان می دهند.
 
نباید صدواسیما به این سمت حرکت کند که در برنامه هایش از همه تفکرات و جریانات حضور داشته باشند و در واقع به سمت حریت و آزادگی حرکت کند.

تعداد بینندگان برنامه های که همه تفکرات در آنها صحبت می کنند بیشتر است. برعکس بینندگان برنامه های که کاتالیزه شده هستند و بطور مشخص به جریان خاصی تعلق دارند کمتر است.

در اوایل انقلاب، ما شاهد این بودیم تفکرات مختلف حتی ضدانقلاب و چپ کمونیستی در تلویزیون با بزرگان انقلاب مثل شهید بهشتی و مطهری مناظره می کردند و این مناظره ها و برنامه به نفع انقلاب بود چراکه بزرگان انقلاب همانند شهید بهشتی و مطهری به قدرت منطق و استدلال خودشان ایمان داشتند و این مردم‌ بودند که بعد از شنیدن نظرات واستدلال دو طرف تصمیم می گرفتند حق با کیست. نباید این روند را متوقف می کردیم. باید آن را ادامه می دادیم چراکه ادامه آن نه تنها به ضرر انقلاب نبود بلکه به نفع انقلاب هم بود.

در برنامه «به افق فلسطین» همه جریانات و گروههای سیاسی می آمدند و صحبت می کردند و اتفاقا بینندگان این برنامه نیز زیاد بود اما سرنوشت این برنامه چه شد؟ به نظر می رسد عده ای انحصار گر از اینکه صحبت های جریان های مخالف خودشان در دفاع از فلسطین شنیده شود نگران بودند و معلوم نیست چرا مشی این برنامه عوض شد.

منبع: عصر ایران
کد مطلب: ۳۷۱۹۲۸
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت