صداوسیما یک شبکه جدید تاسیس کرد!

سحاب به عنوان شبکه تازه تأسیس صدا و سیما قرار است با ۲۴ سرویس زبانی در جهت ایجاد تصویر ذهنی صحیح و واقعی از ایران در اذهان مردم دنیا قدم بردارد.

صداوسیما یک شبکه جدید تاسیس کرد!

شبکه سحاب گام جدیدی در برون‌مرزی صدا و سیما به شمار می‌رود که در جهت ایجاد تصویر ذهنی صحیح و واقعی از ایران در اذهان مردم دنیاست.

در توضیحات تکمیلی راجع به ماهیت و مأموریت این شبکه آمده است: توجه به فضای‌مجازی و ظرفیت روایت‌سازی در آن در قالب‌های مختلف در اولویت این شبکه قرار داشته و تلاش می‌شود تا خرده پروژه‌ها و کلان پروژه‌های رسانه‌ای براساس اولویت‌های سیاستی در 24 سرویس زبانی موجود در این شبکه به فراخور، تعریف شده و به مرحله اجرا خواهد رسید.

محوریت محتوایی در این شبکه، روایت ایران در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، معرفتی، اندیشه‌ای، تاریخی، سیاسی، اقتصادی و حوزه پیشرفت است و حول آن مسائل منطقه و جهان نیز مورد توجه قرار دارد.

فرم ارائه محتوا در این شبکه نیز بر پایه فرم‌های متناسب و مرسوم وب و شبکه‌های اجتماعی است و در برخی زبان‌های دارای اولویت به سمت تلویزیون‌های اینترنتی و در برخی زبان‌ها نیز رادیوهای آنلاین یا رادیوهای فرکانسی در دستور کار این شبکه قرار خواهد داشت.

 

گفتنی است حسین شیخیان به عنوان مدیر شبکه تازه تأسیس «سحاب» انتخاب شده است. او  مشاور امور بین‌الملل معاون برون مرزی و سرپرست اداره کل آسیای میانه و قفقاز معاونت برون‌مرزی  و پیش از این مدیر کارگروه مطالعات تبلیغ بین‌الملل پژوهشکده سازمان تبلیغات اسلامی بوده و مدیریت رسانه‌های مجازی اتحادیه رادیو تلویزیون‌های اسلامی در مناطق شبه قاره هند و شرق آسیا و جنوب شرق آسیا را نیز عهده‌دار بوده است.

همچنین راه‌اندازی و هدایت مجموعه‌های مستقل فرهنگی و رسانه‌ای مختلف در عرصه بین‌الملل طی سال‌های 1390 تاکنون و نویسندگی و کارگردانی و تهیه‌کنندگی مستندهای پژوهشی و تلویزیونی را در کارنامه دارد.

منبع: اعتماد آنلاین
کد مطلب: ۳۷۲۴۰۵
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت