هفته‌ای با فیلم‌های ناصر طهماسب در تلویزیون

شبکه نمایش سیما به مناسبت درگذشت ناصر طهماسب، بخشی از کنداتور پخش خود را به مرور آثاری با صداپیشگی این هنرمند فقید اختصاص داده است.

هفته‌ای با فیلم‌های ناصر طهماسب در تلویزیون

به گزارش روابط عمومی شبکه نمایش سیما، در بخش نمایشی ساعت ۲۱  از دوشنبه چهارم دی ماه تا جمعه هشتم دی فیلم‌های «۱۲ مرد خشمگین»، «راننده»، «پاپیون»، «مظنونین همیشگی» و «محمد رسول ا... (ص)» با هنرمایی زنده یاد ناصر طهماسب از این شبکه پخش می شود.

«۱۲ مرد خشمگین» به کارگردانی سیدنی لومت دوشنبه ۴ دی ماه از شبکه نمایش سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم با بازی هنری فوندا، جان فیدلر، لی جی کاب و مارتین بالسام؛ درباره‌ دوازده مرد در هیات منصفه یک دادگاه است که در زمان تنفس و قبل از اخذ رای نهایی دورهم جمع می‌شوند. همه اعضا معتقدند که مظنون گناهکار است. او یک پسر هجده ساله‌ است که گمان می‌رود پدر خود را به قتل رسانده‌. یکی از اعضای هیات منصفه به نام دیوید با رای گناهکار بودن موافق نیست و شک‌هایی دارد باتوجه به این‌که تمام حقایق اثبات می‌کند که فرد مظنون گناهکار است، اعضا کنجکاو می‌شوند که ...

فیلم «راننده» به کارگردانی والتر هیل در سال ۱۹۷۸ ساخته شده است که سه شنبه ۵ دی ماه روی آنتن شبکه می‌رود.

در این فیلم رایان اونیل، بروس درن، ایزابل آجانی و رونی بلکلی به هنرمندی پرداخته‌اند.

داستان این فیلم درباره یک راننده حرفه ای است که در فیلم های سینمایی بدلکاری می‌کند. راننده به گروه های خلافکار نیز در تعقیب و گریزها کمک می کند. پلیسی به نام درن به دنبال دستگیر کردن راننده است. درحالیکه راننده تصمیم دارد از این حرفه کنار بکشد پلیس می خواهد به هر نحوی که شده او را دستگیر کند و ... .

فیلم سینمایی «پاپیون» به کارگردانی فرانکلین جی چهارشنبه ۶ دی ماه از شبکه نمایش روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی استیو مک‌کوئین و داستین‌ هافمن آمده است: هنری با نام مستعار پاپیون به اتهام قتل در دادگاهی در فرانسه محاکمه شده و برای گذراندن دوران محکومیت باید به گویان فرانسه برود ولی خود او منکر هرگونه دخالت در قتل است. در طول مسیر وی با لوئیس دگا متهم به جعل اسناد آشنا می‌شود که مقدار زیادی پول را با خود حمل می‌کند و ... .

فیلم سینمایی «مظنونین همیشگی» به کارگردانی برایان سینگر، پنجشنبه (هفتم دی ماه) از شبکه نمایش پخش می‌شود.

 در خلاصه داستان فیلم با بازی کوین اسپیسی و استیون بالدوین آمده است: پس از انفجار یک قایق در لنگرگاه سن پدرو، پلیس ۲۷ جسد و مقداری مواد مخدر به ارزش میلیون‌ها دلار را در کنار این قایق منهدم شده پیدا می‌کند. تنها نجات یافتگان این حادثه نیز که دچار سوختگی شدید شده‌اند تعدادی توریست مجارستانی و مردی به اسم وربرل کینت است. کینت توسط پلیس تحت فشار گذاشته می‌شود تا آنچه را که در قایق اتفاق افتاده بازگو کن و...

فیلم سینمایی «محمدرسول الله(ص)» به کارگردانی مصطفی عقاد جمعه هشتم دی ماه ساعت روی آنتن می رود.

این فیلم با بازی آنتونی کوئین و بازیگران مطرح سینمای جهان، داستان زندگی پیامبراسلام (ص) را از چهل سالگی و دوران صدر اسلام  تا رحلت ایشان روایت می کند.

ناصر طهماسب، دوبلور پیشکسوت کشورمان اول دی ماه ۱۴۰۲ در سن ۸۴ سالگی به دلیل سکته مغزی در بیمارستان درگذشت.
منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۷۲۵۰۱
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت