آمار تلخ از مردمی که تلویزیون نمی‌بینند و سریال‌هایی که دیده نمی‌شود!

نتایج نظرسنجی های اخیر درباره برنامه های نوروزی و سریال های رمضانی تلویزیون هم مشخص کرد تلویزیون همچنان مخاطب ندارد.

آمار تلخ از مردمی که تلویزیون نمی‌بینند و سریال‌هایی که دیده نمی‌شود!

نتایج رصد و نظرسنجی های مختلف درباره میزان رویکرد مردم به سریال های نوروزی هشدار نگران کننده ای را به صدا درآورده است. هشداری که پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما و مدیران شبکه های تلویزیونی باید بیش از پیش به آن توجه نشان دهند.

نتایج نظرسنجی اطلاعات آنلاین درباره 3 سریال جدید تلویزیون شامل زیرخاکی در شبکه یک، رستگاری در شبکه دو و هفت سر اژدها در شبکه سه نشان می دهد که این 3 سریال کمترین میزان موفقیت را در جذب مخاطب داشته است. 

براساس این نظرسنجی سریال زیرخاکی 19/86 درصد مخاطب داشته و سریال رستگاری تنها موفق به جذب 7/34 درصد از مخاطبان صدا و سیما شده است.  سریال هفت سر اژدها نیز 18/16 درصد مخاطب داشته است!

نکته مهم و قابل تامل در این نظرسنجی این است که 54/64 درصد مردم اصلا این 3 سریال را ندیده اند. 

آماری تلخ و عجیب از ریزش مخاطبان تلویزیون/ مردم این سریال ها را پس زدند +عکس

به عبارت دیگر، صدا و سیما علی رغم تدارک ویژه و پرهزینه شب عید و ماه مبارک، هنوز نتوانسته مخاطبان گذشته خود را پیدا کند. این ارقام نشان می دهد که صدا و سیما همچنان دچار ریزش مخاطب بوده و طرح های تحول مدیران این سازمان نیز موفقیتی در پی نداشته است. 

در همین حال، انتشار نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات صدا و سیما از برنامه های نوروزی و سریال های رمضانی مشخص کرد: امسال دو جشنواره تلویزیون یعنی نوروز و رمضان با هم تقارن داشتند و طبیعتاً می‌بایست سریال‌ها بصورت تصاعدی دیده می‌شد. اما نتایج نظرسنجی سریال‌های نوروز امسال که توسط مرکز تحقیقات صدا و سیما حاکی از چیز دیگری است.

براساس این نظرسنجی، مخاطب همه قسمت‌ها٬ بعضی قسمت ها و بیننده اتفاقی سریال زیر خاکی تنها۲۶ درصد بوده است.

نکته غافلگیرکننده این که ۷۱ درصد مردم حتی به صورت تصادفی سریال زیر خاکی را ندیده‌اند.

همچنین مخاطب همه قسمت‌ها، بعضی قسمت‌ها و بیننده اتفاقی سریال هفت سر اژدها ۱۹درصد اعلام شده است و عجیب تر آن که ۸۱ درصد مردم حتی به صورت اتفاقی سریال هفت سر اژدها را ندیده اند.

مخاطب همه قسمت‌ها، بعضی قسمت‌ها و بیننده اتفاقی سریال رستگاری ۱۶ درصد بوده است و عجیب این که ۸۴ مردم حتی به صورت تصادفی سریال رستگاری را ندیده اند.

این در حالی است که سریال زیر خاکی ۴ که هم اکنون مجموع مخاطب آن ۲۶درصد است در فصل های پیشین تا حدود دو برابر بیننده داشته است.

زیر خاکی یک ۴۴ درصد، سریال زیر خاکی ۲ ۴۵ درصد، سریال زیر خاکی ۳ ۶۹ درصد از بینندگان را به خود جذب کرده‌اند.

قابل ذکر است با توجه به عدم تولید فیلمنامه از ساختار دفتر فیلمنامه جبلی ریاست سازمان خود شخصا دست بکار شده و این سه سریال را به آنتن رسانده است.
دو خروجی اداره فیلمنامه سازمان پیش از نوروز پخش گردید و با شکست سنگین در جذب مخاطب مواجه گردید.

۹۵ درصد مردم سریال بیسکویید را در اوج ساعت شبکه سه ندیده‌اند و سریال چرخ گردون در اوج ساعت بیننده توانست رکورد ندیدن را از آن خود کند و ۹۶ درصد مردم حتی به صورت تصادفی نیز آن را تماشا نکرده‌اند.

حال باید دید مخاطب نون خ ۵ که آن هم توسط شخص جبلی و دور زدن سیستم دفتر فیلمنامه راه اندازی شد می‌تواند مخاطبین گذشته خود را جذب کند یا به سرنوشت مابقی سریال های جشنواره نوروز ‌رمضان ۱۴۰۳ دچار می شود.

گفته می شود به دلیل عدم تولید فیلمنامه در دفتر فیلمنامه صدا و سیما هم اکنون تنها ۷ سریال در دست تولید در سیما فیلم وجود دارد.

منبع: اطلاعات آنلاین
کد مطلب: ۳۷۴۹۴۹
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت