بازتاب مراسم های وداع با شهدای خدمت در خبرگزاری آسوشیتدپرس

یک رسانه آمریکایی برگزاری مراسم‌های وداع با شهدای خدمت ایران در سانحه سقوط بالگرد حامل رئیس‌جمهور ایران را که با حضور گسترده مردم همراه بود، در گزارشی مورد توجه قرار داد.

بازتاب مراسم های وداع با شهدای خدمت در خبرگزاری آسوشیتدپرس

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس برگزاری مراسم وداع دیروز مردم ایران با پیکر شهدای خدمت، آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور و «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران را با انتشار گزارشی مورد توجه قرار داد.

آسوشیتدپرس نوشت: عزاداران سیاه‌پوش، روزسه‌شنبه مراسم‌های تشییع و خاک‌سپاری رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه فقید ایران و دیگر همراهان‌ آن‌ها در یک سانحه سقوط بالگرد را آغاز کردند. قرار است چند مراسم با مدیریت دولت به احترام درگذشتگان برگزار شود.

بازتاب مراسم‌های وداع با شهدای خدمت در خبرگزاری آسوشیتدپرس
حضور مردم در یک مراسم عزاداری برای رئیس‌جمهور فقید ایران، 31 اردیبهشت، میدان ولیعصر تهران

این گزارش در ادامه، به مشارکت گسترده مردم ایران در مراسم‌ تشییع امام خمینی (ره) رهبر فقید انقلاب اسلامی ایران و حضور میلیونی مردم ایران در مراسم وداع با سردار شهید «قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران در سال ۲۰۲۰ اشاره کرد.

در ادامه این مطلب آمده است: صبح امروز، سه‌شنبه، مراسم تشییع از تبریز، بزرگ‌ترین شهر نزدیک به محل وقوع سانحه آغاز شد. یک کامیون حامل تابوت درگذشتگان در خیابان‌ها به آرامی حرکت می‌کرد و مردم، پای پیاده آن را همراهی می‌کردند؛ برخی روی آن‌ها گل پرتاب می‌کردند. روز چهارشنبه، مراسم اقامه نماز در تهران با حضور مقام معظم رهبری ایران برگزار خواهد شد.

بازتاب مراسم‌های وداع با شهدای خدمت در خبرگزاری آسوشیتدپرس
مراسم وداع با شهدای خدمت، 1 خرداد، تبریز
 

تابوت‌ها به تهران رسیده‌اند و قرار است پیش از بازگشت دوباره به پایتخت، به قم، یکی از بارگاه‌های زیارتی ایران منتقل شوند.

روز پنج‌شنبه نیز در پی برگزاری مراسم وداع در شهر بیرجند، زادگاه رئیسی، مراسم خاک‌سپاری در بارگاه امام رضا (ع) در شهر مشهد برگزار می‌شود.

این خبرگزاری در بخش پایانی با اشاره به آغاز به‌کار امروز ششمین مجلس خبرگان، به مزین کردن جای خالی رئیس‌جمهور فقید ایران در صحن این مجلس ۸۸ نفره با عکسی گل‌آرایی‌شده از او اشاره کرد.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۷۵۴۰۷
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت