محسن قاضی مرادی دیگر نمی‌تواند حرف بزند/ روایت مهوش وقاری از وضعیت همسرش

سرنا_امروز وزنِ قاضی‌مرادی، بازیگر پیشکسوت حداکثر ۴۵ کیلو است، هیچ ماهیچه‌ای نمانده که قدرت انجام کار داشته باشد و روی پایش نمی‌تواند بایستد.

مهوش وقاری بازیگر سینما و تلویزیون و همسر محسن قاضی مرادی در تازه‌ترین مصاحبه‌اش به شرح حال این بازیگر پیشکسوت پرداخت و گفت: محسن قاضی مرادی دیگر نمی‌تواند حتی حرف بزند، دلم نمی‌آید بگویم اما حال محسن قاضی‌مرادی خوب نیست و اصلا شرایط خوبی ندارد.

وقاری افزود: هیچ‌کسی به او سرنمی‌زند؛ البته این روزها کرونا بهانه‌ای شده که می‌گویند نمی‌توانند به ملاقاتش بیایند. جالب است که می‌گفتند همه عاشق محسن قاضی‌مرادی هستیم اما خیلی‌ها تلفنی هم حالش را نمی‌پرسند.

وی اضافه کرد: به هیچ‌وجه از کسی کمکی نخواستیم و همیشه به لطفِ خدا مشکلات درمانی و هزینه‌های هنگفتِ دارو و پزشک را پیش برده‌ایم.

وقاری در ادامه گفت: از نظر خیلی‌ها پارکینسون لرزش دست است اما رفته رفته همه توانایی‌ها و مهارت‌ها را می‌گیرد. حرکت را مختل می‌کند، یعنی آدمی که خودش هیچ حرکتی نکند و ماهیچه‌هایش تحلیل می‌روند. امروز وزنِ قاضی‌مرادی حداکثر ۴۵ کیلو است، هیچ ماهیچه‌ای نمانده که قدرت انجام کار داشته باشد؛ در واقع او روی پایش نمی‌تواند بایستد.

این بازیگر سینما و تلویزیون درباره شوکه شدن قاضی‌مرادی گفت: وقتی به او خبر می‌دهم و یا با خبر درگذشت دوستان و همکارانش مواجه می‌شود واکنش عجیب و غریبی ندارد و فقط به یک‌باره شوکه می‌شود. حتی مادرم فوت کرد ترسیدم یکی دو روز به او بگویم اما به ناچار گفتم واکنش عجیب و غریبی نشان نداد. چون یکی از عوارض این بیماری ترشح دوپامین است که احساسات و عواطف را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. یعنی نه خیلی خوشحالی را می‌تواند نشان دهد و نه غم را!

منبع: ایران آرت

کد مطلب: ۱۹۵۱۵۷
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت