از تاریخ‌سازی یک کارگردان زن تا جایزه ای بزرگ برای ایران

سرنا_مراسم اختتامیه هفتادوچهارمین جشنواره فیلم کن شامگاه امروز (شنبه،۲۶ تیر) در حالی برگزار شد که فیلم «تایتان»، «جولیا دوکرنا» را به دومین زن برنده نخل طلا در تاریخ تبدیل کرد و جایزه بزرگ جشنواره به‌طور مشترک به «قهرمان» اصغر فرهادی و «محفظه شماره ۶» از یوهو کاسمانین رسید. مراسم اختتامیه هفتادوچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن پس از ۱۲ روز دقایقی پیش در سالن گرند لومیر برگزار شد و برندگان بخش رقابتی این جشنواره اعلام شدند. از بین ۲۴ فیلمی که در این بخش رقابت می‌کردند، نخل طلای امسال به فیلم تایتان ساخته جولیا دوکرنا کارگردان و فیلمنامه‌نویس ۳۷ ساله فرانسوی رسید، فیلم قهرمان از اصغر فرهادی و محفظه شماره ۶ یوهو کاسمانین به طور مشترک جایزه بزرگ جشنواره را گرفتند و جایزه هیات داوران هم مشترکا به دو فیلم مموریا ساخته آپیچاتپونگ ویراستاکول و زانوی احد از نداو لاپید اهدا شد.

مراسم اختتامیه هفتادوچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن پس از ۱۲ روز دقایقی پیش در سالن گرند لومیر برگزار شد و برندگان بخش رقابتی این جشنواره اعلام شدند.

از بین ۲۴ فیلمی که در این بخش رقابت می‌کردند، نخل طلای امسال به فیلم تایتان ساخته جولیا دوکرنا کارگردان و فیلمنامه‌نویس ۳۷ ساله فرانسوی رسید، فیلم قهرمان از اصغر فرهادی و محفظه شماره ۶ یوهو کاسمانین به طور مشترک جایزه بزرگ جشنواره را گرفتند و جایزه هیات داوران هم مشترکا به دو فیلم مموریا ساخته آپیچاتپونگ ویراستاکول و زانوی احد از نداو لاپید اهدا شد.

منبع: ایرنا

کد مطلب: ۲۱۵۰۶۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت