تعویق ۳ ماهه برگزاری نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران

سرنا_برگزاری «نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران» با توجه به گستردگی همه‌گیری بیماری کرونا سه ماه به تعویق افتاد.

«شورای سیاستگذاری نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران» ضمن خبر تعویق سه ماهه «نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران» اعلام کرد: این شورا با تأسف فراوان زمان برگزاری «نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران» را به مدت سه‌ماه به تعویق انداخت.

«شورای سیاستگذاری نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران» در ادامه آورده است: با توجه به گستردگی همه‌گیری بیماری کرونا که منجر به تعطیلی کلیه مکان‌های فرهنگی و هنری تا زمانی نامشخص شده از جمله این مکان‌ها خانه هنرمندان ایران است که جهت تجمیع آثار و برگزاری دوسالانه به آن نیاز بود و امکان هرگونه تجمع هر چند به صورت محدود و به تبع آن امکان هرگونه همفکری پویا به خصوص در بخش انتخاب آثار سلب شده‌است.

این شورای طی بررسی شرایط اعلام کرد: با توجه به شرایط همه‌گیری، برنامه‌ریزی‌های زمانی انجام گرفته در گذشته، در شرایط فعلی از اعتبار ساقط شده‌اند و به دلیل نامشخص بودن وضعیت پیش رو، رایزنی‌های انجام گرفته در سه هفته اخیر غالباً کم نتیجه بوده است.

بر طبق مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی مکان‌های فرهنگی، رعایت فاصله اجتماعی و محدودیت رفت و آمد میان شهری در عمل فراخوان تجمیع آثار انتخاب شده در بخش‌های گوناگون را از سراسر ایران ناممکن می‌کند.

«شورای سیاستگذاری نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران» از کلیه هنرمندان شرکت کننده در بخش سراسرنما، هیئت انتخاب و داوری بخش «سراسرنما»، کیوریتورهای بخش‌های «کیوریتوریال» و «گفت‌وگو»، پلتفرم‌های هنری مسئول تولید محتوا و سایر دوستان و همکاران برای اطمینان و همراهی‌شان تشکر می‌نماید و امیدوار است در مدت زمان تعیین شده، شرایط به‌گونه‌ای پیش رود که امکان ادامه این فعالیت‌های فرهنگی فراهم شود.

این شورا برای تمامی مردم ایران آرزوی سلامتی و بهروزی می‌کند و امیدوار است در آینده نزدیک دوران همه‌گیری به پایان برسد.

اعضای شورای سیاستگذاری نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران متشکل از فرح اصولی، امیر راد، هلنا شین دشتگل، جمال عرب‌زاده، محمدرضا فیروزه‌ای، مژگان قدوسی، معصومه مظفری، هادی مظفری، مینا نادری، غلامحسین نامی و علی ندائی است.

منبع: واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی

کد مطلب: ۲۱۷۶۹۰
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت