۲ انتصاب جدید در حوزه هنری

سرنا_طی احکامی جداگانه ناصر فیض به عنوان مشاور رئیس حوزه هنری و مدیر «دفتر حفظ و اشاعه زبان فارسی» و نیز عباس حسین‌نژاد به عنوان مدیر دفتر طنز حوزه هنری منصوب شدند.

متن حکم انتصاب ناصر فیض به عنوان مشاور رئیس حوزه هنری در حوزه طنز و ادبیات فارسی به شرح زیر است:

«به نام خدا استاد ارجمند جناب آقای ناصر فیض حوزه هنری انقلاب اسلامی از بدو تأسیس تاکنون، مفتخر به وجود سرمایه‌های عظیم معنوی و هنری همچون جنابعالی بوده است. همین ظرفیت، رهگشای حرکت تحولی حوزه هنری در دوران تازه خواهد بود. دستیابی به آرمان‌های حوزه هنر متعهد و انقلابی، در سایه بهره‌مندی از تجربه، دانش و هنر والای هنرمندانی حاصل می‌شود که جلودار و خط‌شکن هنر انقلاب بوده‌اند. ضمن ارج نهادن به تلاش‌های موثر و سازنده شما در تقویت، تحکیم و گسترش طنز فاخر و معیار در دوره مدیریت دفتر طنز، به منظور استمرار در بهره‌مندی مدیریت حوزه هنری از نظرات صائب و کاربردی جنابعالی، شما را به عنوان مشاور رئیس حوزه هنری در حوزه «طنز» و «ادبیات فارسی» منصوب می‌کنم. همچنین امیدوارم در مأموریت جدیدی که به شما محول شده است، گام‌های موثری در جهت رفع دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و دلسوزان فرهنگ و ادب و زبان فارسی برداشته شود. محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری»

همچنین مشروح حکم معاون هنری حوزه هنری در انتصاب ناصر فیض به عنوان مدیر «دفتر حفظ و اشاعه زبان فارسی» به شرح زیر است:

«هنرمند فرهیخته جناب آقای ناصر فیض در سال‌های اخیر یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری و البته دلسوزان فرهنگ و ادب کشور، توجه به زبان فارسی و گسترش و صیانت از آن بوده است. با توجه به ضرورت و اهمیت پاسداری از این سرمایه گران‌بها، بر همه ادیبان، صاحب‌نظران، مسئولان و دست‌اندرکاران فرهنگ و ادب و زبان واجب است تا بیش از پیش به این مهم همت گمارده و در جهت گسترش، پالایش و بهره‌گیری از ظرفیت‌های ترکیب‌سازی زبان فارسی گام بردارند. نظر به شایستگی‌های هنری و سوابق ارزشمند و تجربه‌های گرانسنگ جنابعالی در عرصه فعالیت‌های فرهنگی-هنری و با پیش رو قرار دادن کارنامه وزین شما در عرصه شعر و ادب زبان فارسی، به موجب این حکم به عنوان «مدیر دفتر حفظ و اشاعه زبان فارسی» منصوب می‌شوید. امید است تا از رهگذر تعامل با صاحب‌نظران و اساتید زبان فارسی و با اتکاء به تجارب، تخصص و توانمندی همکارانتان در مرکز آفرینش‌های ادبی، آن انجمن فصل تازه‌ای در عرصه حفظ، پالایش و گسترش زبان فارسی آغاز کند و روز به روز در مسیر تعالی و بالندگی این میراث گرانسنگ که هویت ملی ماست، گام برداشته و ان‌شاءالله شاهد تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در انتقال پیام "اسلام انقلابی" از طریق زبان فارسی قوی و جاافتاده و پرظرفیت به جهانیان باشیم. با آرزوی توفیق و سربلندی روزافزون برای شما. مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری»

متن حکم مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری در انتصاب عباس حسین‌نژاد به عنوان مدیر «دفتر طنز حوزه هنری» نیز به شرح زیر است:

«یکی از مقوله‌های بسیار مهم و یقیناً یکی از ضرورت‌های جامعه، لبخند است… زندگیِ بی‌شادی و بی‌لبخند، زندگی دوزخی است. زندگی بهشتی، زندگی با لبخند است.» رهبر انقلاب (۸۳/۹/۱۱)

«فرهیخته ارجمند جناب آقای عباس حسین‌نژاد دفتر طنز حوزه هنری از قدیمی‌ترین و معتبرترین مراکز پرورش و رشد استعدادهای طنز در ایران است که منشأ تحولات مهمی در عرصه طنز فارسی بوده و بسیاری از طنزپردازان و اساتید طنز کشور سابقه همکاری با این مرکز را دارند. یکی از مأموریت‌های اصلی این مرکز با توجه به اهداف عالی حوزه هنری، شناسایی، پرورش و رشد استعدادهای عرصه هنر و فرهنگ است تا بتوانند در مسیر غنای ادبیات فارسی و سایر رشته های هنری در حوزه طنز، در پناه معارف اسلامی و اصول فرهنگی و تربیتی انقلاب اسلامی حرکت کنند. این مهم با اتکاء به تصمیمات اعضاء محترم شورای سیاستگذاری دفتر طنز که مبین و تعیین‌کننده چارچوب‌های راهبردی آن دفتر خواهدبود، حاصل خواهد شد. ان‌شاءالله. با توجه به هدف گذاری‌های فرهنگی و هنری در بیانیه گام دوم انقلاب و در جهت تحقق آرمان های متعالی آن در عرصه هنر متعهد، جنابعالی را که سال‌ها در عرصه طنز، صاحب تجربه بوده و فعالیت پیوسته‌ای در این حوزه دارید، به سمت مدیر «دفتر طنز حوزه هنری» منصوب می‌کنم. لازم است از هنرمند ارجمند و فرهیخته، جناب آقای ناصر فیض به خاطر مجاهدت و تلاش بی‌وقفه برای پیشبرد اهداف دفتر طنز در مدت زمان مدیریت ایشان بر این دفتر، صمیمانه قدردانی کرده و توفیقات روزافزون ایشان را از خداوند متعال خواهانم. امید است با برنامه‌ریزی دقیق و راهبری شایسته و بهره‌مندی از تجارب هنرمندان و اعضای محترم شورای سیاستگذاری آن دفتر برای تحقق این اهداف کوشش کنید. ان‌شاءالله. مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری»

منبع: روابط عمومی حوزه هنری

کد مطلب: ۲۱۸۲۳۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت

پیشنهاد سردبیر