انتقاد تند زنان سینمای اسپانیا به جایزه گرفتن جانی دپ در کشورشان

سرنا_رئیس انجمن فیلمسازان زن و رسانه های سمعی و بصری می گوید جایزه جشنواره سن‌سباستین به جانی دپ «پیام وحشتناکی» را منتقل می کند.

گروه بین‌المللی فیلمسازان اسپانیایی روز سه‌شنبه تصمیم جشنواره فیلم سن سباستین برای اعطای بالاترین نشان این جشنواره به جانی دپ را محکوم کردند.

رئیس انجمن فیلمسازان زن و رسانه های سمعی و بصری می گوید جایزه جشنواره فیلم به جانی دپ «پیام وحشتناکی» را منتقل می کند.

گروهی از زنان فیلمساز اسپانیایی تصمیم جشنواره فیلم سن سباستین برای اعطای بالاترین افتخار به «جانی دپ» را محکوم کردند و گفتند که این رویداد بین المللی با این کار خود را بدنام کرده است.

کریستینا اندرو، رئیس انجمن فیلمسازان زن و رسانه های سمعی و بصری اسپانیا، گفت از تصمیم به اعطای جایزه دانوستیا به جانی دپ در شصت و نهمین دوره جشنواره در ماه سپتامبر بسیار شگفت زده شده است.

اندرو به آسوشیتدپرس گفت: «این اقدام از بدی جشنواره سن سباستین و مدیریت آن حکایت می کند و پیام وحشتناکی را به عموم منتقل می کند که: مهم نیست که سوء استفاده گر و آزارگر باشید همینکه بازیگر خوبی باشید کفایت می کند!

این گروه از فیلمسازان زن می‌گویند اعطای چنین جایزه‌ای به کسی که اتهامات بسیاری در خصوص خشونت خانگی علیه او مطرح است، اعتبار این جشنواره بین‌المللی را خدشه‌دار کرد.

جشنواره معتبر سن سباستین که در ماه آینده میلادی در اسپانیا برگزار می‌شود، قرار است این جایزه را به این بازیگر ۵۸ ساله اعطا کند. این جایزه برترین جایزه این رویداد است و هدف آن تجلیل از دستاوردهای یک عمر فعالیت هنری هنرمند است.

اشاره کریستینا اندرو، رئیس انجمن فیلمسازان زن اسپانیا به حکمی است که یک سال پیش قاضی بریتانیایی در خصوص وارد دانستن اتهامات خشونت خانگی علیه جانی دپ صادر کرده بود.

منبع: فارس

کد مطلب: ۲۱۸۵۹۷
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت