دنیل کریگ فرزندانش را از ارث محروم کرد؟

اگر چه دانیل کریگ دستمزدهای هشت رقمی در هالیوود دریافت می کند، از جمله دستمزد ۲۵ میلیون دلاری برای تکرار نقش جیمز باند در فیلم مورد انتظار No Time To Die و همچنین دستمزد ۱۰۰ میلیون دلاری در دنباله Knives Out، اما این بازیگر ۵۳ ساله برنامه ای برای انتقال دادن ثروت خود به فرزندانش ندارد.

دانیل کریگ به تازگی فلسفه خود در مورد ارث را مطرح کرده و گفته است که خیال ندارد بخش زیادی از ثروتش را پس از مرگ برای فرزندانش باقی بگذارد. بازیگر نقش جیمز باند در مصاحبه ای در این باره گفته است: « آیا یک مثل قدیمی وجود ندارد که می گوید اگر ثروتمند بمیری شکست خورده ای؟ فکر می کنم اندرو کارنگی ثروتی را بخشید که به پول امروز ۱۱ میلیارد دلار می شد که نشان می دهد وی تا چه اندازه ثروتمند بوده است زیرا شرط می بندم او بخشی از این پول را نیز برای خود نگه داشته بود».

دانیل کریگ ستاره فیلم های جیمز باند که دستمزدهای هشت رقمی می گیرد می گوید ثروت خود را برای فرزندانش به جای نمی گذارد

 
 

کریگ می گوید که به جای گذاشتن مقادیر زیادی از ثروت برای بازماندگان را «ناخوشایند» می داند. او دو فرزند دارد، یک دختر ۲۹ ساله و یک دختر ۲ ساله. همسرش راشل ویز نیز از ازدواج قبلی خود یک پسر نوجوان دارد. کریگ در ادامه گفته است: «فلسفه من خلاص شدن از آن یا بخشیدن آن پیش از مردن است». اما کریگ اولین کسی نیست که به صورت علنی اعلام می کند بخش زیادی از ثروتش را برای فرزندانش به جای نمی گذارد. وارن بافت سرمایه گذار مشهور که ثروتش به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار می رسد نیز اخیراً اعلام کرده که از دیرباز بر این باور بوده که ثروت غیرقابل تصورش بهتر است صرف امور بشردوستانه شود تا اینکه وارد پورتفوی سرمایه گذاری فرزندانش شود.

کد مطلب: ۳۵۳۲۳۴
لینک کوتاه کپی شد
  • محمود ارسالی در

    لااقل برو چندتا بیمارستان و مدرسه و کارآفرینی برای آدم های مستعد بساز یا چند هزار زندانی آزادی کن تا ثروتمند نمیری. البته حتما تا الان انجام دادی! نمیدونم چرا اینارو مینویسم

دیدگاه

تازه ها

یادداشت

پیشنهاد سردبیر