همسر تهمینه میلانی: در شرایط فعلی تولید فیلم بی فایده است

محمد نیک‌بین، تهیه‌کننده سینما معتقد است یکی از دلایلی که باعث کاهش سرمایه‌گذاری در سینما شده، مشکلات مربوط به اکران فیلم‌های سینمایی است.

محمد نیک‌بین، تهیه‌کننده سینما، به‌تازگی پروانه ساخت سریال شبکه نمایش خانگی «راه میانبر» به کارگردانی تهمینه میلانی را دریافت کرده است.

نیک‌بین درباره شرایط تولید در سینما و سریال‌های شبکه نمایش خانگی گفت: «در حال حاضر تولید فیلم‌های سینمایی به دلیل شرایط موجود با موانعی مواجه است که یکی از مهم‌ترین مسائل در این زمینه، زیر سوال رفتن بازدهی اقتصادی آن است. در نتیجه پیش از هر چیز باید مواردی مانند اکران و این‌که مردم بتوانند به دلیل شیوع ویروس کرونا به سینما بروند، حل شود، تا بتوان برای تولید برنامه‌ریزی کرد. تا زمانی که مسائل تولید برطرف نشود، بخش خصوصی این امکان را ندارد فیلمی بسازد که بخواهد ضرر بکند.»

او ادامه داد: «سرمایه گذاری در سینما زیر سایه مشکلات اکران قرار گرفته است، اگر این مشکلات برطرف شود، مانعی برای تولید در سینما وجود ندارد، اما تا زمانی که مشکلات وجود داشته باشد، بخش خصوصی در سینما نمی‌تواند ریسک کند. البته شاید بخشی از فعالان بخش خصوصی با وجود پشتوانه‌های حمایتی که دریافت می‌کنند، دست به تولید بزنند، اما برای بخش خصوصی که به بازگشت سرمایه از طریق گیشه وابسته است، تولید، تبدیل به یک ریسک شده است.»

این تهیه‌کننده سینما ادامه داد: «همه این موارد سبب می‌شود تا حضور بخش خصوصی در سینما کم‌رنگ شود و آن کیفیتی که در محتوا و تولید سینمایی وجود داشت، تحت تاثیر قرار گرفته و در نهایت به دلیل غیبت بخش خصوصی، سینمای منتقد کم‌رنگ شده و اثرات منفی را به همراه بیاورد. به هر حال می‌توان امیدوار بود که شرایط فعلی کرونا، شرایط همیشگی نبوده و تمهیداتی مانند تزریق واکسن سبب می‌شود تا رفت و آمد در جامعه ایمن شود و مردم دوباره به سینماها باز گردند.»

نیک بین در واکنش به این پرسش که «با پررونق شدن تولیدات پلتفرم‌های شبکه نمایش خانگی، مخاطبان نسبت به استفاده از این آثار استقبال بیشتری پیدا کرده‌اند و این مساله تا چه اندازه می‌تواند در آینده گیشه سینمای ایران تاثیرگذار باشد»، گفت: «واقعیت این است که پیش‌بینی رفتار مردم درباره یک سری از مسائل در اجتماع سخت است، چنین دغدغه‌هایی زمانی که ویدیو و محصولات آن به بازار آمده بود نیز مطرح شد و بسیاری معتقد بودند که اگر ویدیو بیاید مردم دیگر به سینما نمی‌روند، اما چنین اتفاقی رخ نداد و مردم حتی بیشتر از گذشته از سینما استقبال کردند و در کنار آن از محصولات ویدیویی نیز استفاده می‌کردند.»

او ادامه داد: «در حال حاضر نمی‌توان گفت که استقبال از تولیدات پلتفرم‌ها در آینده بر سینما رفتن مردم تاثیرگذار خواهد بود یا نه، اما در حال حاضر مشکل مردم مساله کرونا است. پیش از هر چیز این مساله باید برطرف شود و بعد از آن دید که استقبال مردم نسبت به سینما چگونه خواهد بود.»


منبع: مهر

کد مطلب: ۳۵۳۸۶۱
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت