ستاره زن فیلم جدید نولان پیدا شد/ ۱۰۰ میلیون دلار برای اوپنهایمر

امیلی بلانت دومین بازیگری است که به فیلم اوپنهایمر می‌پیوندد. پیش از او حضور کیلین مورفی در این فیلم قطعی شده بود.

کریستفر نولان، بازیگر بریتانیایی دیگری به فیلم "اوپنهایمر" (Oppenheimer) اضافه کرد. این فیلمساز که برای تازه‌ترین اثر سینمایی‌اش پس از "تنت" (Tenet) "کیلین مورفی" را انتخاب کرده بود، "امیلی بلانت" را به فهرست بازیگران افزوده است.

فیلم "اوپنهایمر" به نویسندگی و کارگردانی نولان که به صورت آیمکس فیلمبرداری خواهد شد، یک درام بیوگرافیکال در مورد "جی. رابرت اوپنهایمر" و در خلال سال‌های جنگ جهانی دوم است و زندگی مردی را روایت خواهد کرد که او را یکی از پدران بمب اتم می‌دانند. این فیلم اقتباسی است از کتاب برنده پولیتز "پرومتئوس آمریکایی: موفقیت و تراژدی جی. رابرت اوپنهایمر" نوشته "کای برد" و "مارتین جی. شروین" که این هفته از دنیا رفت.

بلانت در حین پاندمی دو فیلم بیش از ۱۰۰ میلیون دلاری را روی پرده داشت. او در "مکانی آرام ۲" پارامونت نقش قبلی خود را تکرار کرد و به فروش جهانی ۳۰۰ میلیون دلاری رسید. فیلم "گردش در جنگل" او با "دووین جانسون" نیز در حالی که از دیزنی+ پخش شده بود ۱۱۴ میلیون دلار در سراسر دنیا فروخت.

فیلمبرداری "اوپنهایمر" از اوایل سال ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد. نولان در این پروژه با "هویت ون هویتما" فیلمبردار، "جنیفر لیم" تدوین‌گر، و "لودویگ گورانسن" آهنگساز همکاری خواهد کرد. نولان از سال ۲۰۰۲ تا فیلم "تنت" که سال گذشته در حین پاندمی اکران شد برای برادران وارنر فیلمسازی می‌کرد و از این همکاری رضایت داشت تا وقتی که وارنرمیدیا در اقدامی جنجالی اعلام کرد که تمامی فیلم‌هایش در سال ۲۰۲۱ از جمله بلاک‌باسترهای پرخرجی مانند "ماتریکس ۴" و "تل‌ماسه" ساخته "دنی ویلنوو" را همزمان با اکران در سالن‌های سینما از شبکه اچ‌بی‌او مکس پخش می‌کند. این فیلمساز در ماه سپتامبر تصمیم گرفت که فیلم جدیدش را برای یونیورسال بسازد.

نولان برای تولید فیلم جدیدش بودجه حدود ۱۰۰ میلیون دلاری و همین میزان را برای بازاریابی درخواست کرده است. علاوه بر این، او اختیار کامل هنری، ۲۰ درصد درآمد حاصل از بلیت‌فروشی و اکران نشدن فیلم دیگری سه هفته قبل و بعد از فیلم جدیدش را خواسته است. شرط دیگر نولان این است که فیلمش ۱۰۰ روز روی پرده بماند.

 

منبع: 30نما
کد مطلب: ۳۵۴۸۱۹
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت