غول سینمای هالیوود در نشست اقلیمی گلاسگو

لئوناردو دی‌کاپریو، غول سینمای هالیوود، در نشست اقلیمی گلاسگو شرکت کرده است.

این بازیگر ۴۶ ساله در حاشیه نشست گلاسگو از باغ گیاه‌شناسی رویال بریتانیا، کیو، هم بازدید کرد.

غول سینمای هالیوود، در نشست اقلیمی گلاسگو

درخواست لئوناردو دی‌کاپریو از رهبران سیاسی جهان: «بشریت را نجات دهید»

«لئوناردو دی‌کاپریو» در «کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد» (COP26) که در گلاسکو اسکاتلند در حال برگزاری است حضور غیرمنتظره‌ای داشت. این بازیگر ۴۶ ساله که مدت‌هاست از صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی برای هشدار دادن در مورد بحران تغییرات اقلیمی استفاده می‌کند، با ماسک در این کنفرانس حاضر شد.

دی‌کاپریو در مورد این حضور غیرمنتظره در صفحه توییتر خود می‌نویسد: «به «آنتونیو گوترش» می‌پیوندم تا از رهبران در کنفرانس بخواهم در مورد تغییرات اقلیمی اقدام علمی کنند، از آینده ما محافظت کنند و بشریت را نجات دهند. وقت بلندهمتی، اتحاد و عمل رسیده است.»

غول سینمای هالیوود، در نشست اقلیمی گلاسگو

گوترش روز گذشته در این کنفرانس (به‌واسطه بی‌بی‌سی) گفته بود: «اعتیاد به سوخت‌های فسیلی بشر را لب پرتگاه برده. یا ما به اعتیاد پایان می‌دهیم یا این اعتیاد به ما پایان می‌دهد. وقت آن است که بگوییم بس است، کشتن خومان با کربن بس است، رفتار کردن با طبیعت مثل مستراح بس است. سوزاندن و حفاری و استخراج هر چه بیشتر بس است. ما داریم قبرهایمان را می‌کنیم.»

ستاره «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time in Hollywood) در سال ۲۰۱۹ نیز به این کنفرانس در مادرید رفته و «گرتا تونبرگ» را «رهبر زمانه ما» خوانده بود. او اغلب در شبکه‌های اجتماعی از حفظ و حراست از محیط زیست و پیش‌تر ۱۰۰ میلیون دلار برای اهداف خود جمع‌آوری کرده بود. سفر دی‌کاپریو با جت شخصی با انتقادهایی مواجه بوده اما اخیراً تصاویری از او با هواپیمای تجاری دیده شده است.

غول سینمای هالیوود، در نشست اقلیمی گلاسگو

دی‌کاپریو در مراسم اسکار سال ۲۰۱۶ گفته بود: «تغییرات اقلیمی واقعی است. همین حالا در حال وقوع است. بحرانی‌ترین خطری است که نوع بشر را تهدید می‌کند. باید همکاری کنیم تا اقدامات را به تعویق نیندازیم… بیایید قدر سیاره را بدانیم. من قدر امشب را دانستم.»

 

منبع: دویچه وله
کد مطلب: ۳۵۵۰۹۸
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت