گزارش فروش هفتگی فیلم‌های سینمایی

«گشت ارشاد» از مرز ۲۱ میلیارد عبور کرد

فیلم«گشت ارشاد ۳» با کارگردانی سعید سهیلی، در هفته‌ای که گذشت، با فروش ۵ میلیارد تومانی صدرنشین گیشه شد و مجموع فروشش از مرز ۲۱ میلیارد دلار عبور کرد.

سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت (۱۳ تا ۲۰ آذر)، فروش ۱۰ میلیارد و ۷۹۷ میلیون تومانی را با نزدیک به ۵۰۰ هزار و ۷۹۲ مخاطب تجربه‌ کرد؛ رقمی که نسبت به هفته‌های اخیر تغییر چندانی نداشته است.

سه فیلم پرفروش گیشه

در حال حاضر سه فیلم سینمایی «گشت ارشاد ۳» با کارگردانی سعید سهیلی، «دینامیت» با کارگردانی مسعود اطیابی و «آتابای» با کارگردانی نیکی کریمی با مجموع فروش هفتگی هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ترتیب جایگاه اول تا سوم گیشه را به خود اختصاص دادند. در بین این سه فیلم، فقط «آتابای» یک فیلم عاشقانه و آرام است دو فیلم دیگر فقط با هدف خنداندن مخاطب ساخه شدند و موفق هم بودند. چون «گشت ارشاد ۳» توانست گیشه پاییزی سینما و «دینامیت» گیشه تابستان سینما را نجات دهد. در حال حاضر نیز مخاطبان هفتگی «گشت ارشاد ۳» دو برابر «دینامیت» و پنج برابر «آتابای» است. یکی از دلایل فروش بالای این فیلم وجود خواننده‌ و بازیگران محبوبی چون بهنام بانی، ساعد سهیلی و امیر جعفری است.

حاشیه‌هایی که در فروش تاثیر گذاشت

فیلم «شهر گربه‌ها» با کارگردانی سید جواد هاشمی در هفته‌های اخیر با ممیزی‌ها و اعترضات زیادی مواجه شد و این موضوع باعث شد نام این فیلم سرزبان‌ها بیفتد و فروش نسبتا خوبی را تجربه کند به طوری که در هفته اخیر «قهرمان» را هم کنار زد و با فروش هفتگی ۷۴۵ میلیون تومان جایگاه چهارم جدول فروش را به دست‌آورد. 

فیلم سینمایی«قهرمان» با کارگردانی اصغر فرهادی نیز در ابتدا بسیار خوب کار خود را آغاز کرد تا جایی که در رقابت با «دینامیت» بود تا جایگاه اول جدول فروش را به‌دست‌آورد، اما پس از گذشت ۶ هفته با فروش هفتگی ۷۱۵ میلیون تومان در جایگاه پنجم جدول فروش قرار دارد. 

تنها اثری که هفته گذشته اکران شد

فیلم سینمایی«بندر بند» با کارگردانی منیژه حکمت، حدود ده روز است که اکران خود را آغاز کرده. منیژه حکمت درباره ساخت این فیلم گفت: «من تصمیم گرفتم با حداقل‌ها و سوژه‌های اجتماعی در فضاهای متفاوت با گروه کوچک، همدل و آرتیست شروع به ساخت فیلم‌های لوباجت کنم که برآیند آن خوشبختانه چهار اثر شد در حقیقت فیلم‌های «بندر بند»، «نوزده»، «ملخ» و «جاده ۲۰۰۰» که اسمش تغییر می‌کند، ساخته شده است.» 

رضا کولغانی ، امیرحسین طاهری ، مهلا موسوی و پگاه آهنگرانی از بازیگران این فیلم سینمایی است.

«گشت ارشاد» از مرز ۲۱ میلیارد عبور کرد
فیلم سینمایی«بندربند»

«جنایت بی‌دقت» اکران شد

از ابتدای پاییز هر هفته، دست‌کم یک فیلم سینمایی روی پره سینما آمد. این هفته فیلم سینمایی «جنایت بی‌دقت» با کارگردانی شهرام مکری روی پرده سینما رفت. در میان پانزده اثر اکران شده، این فیلم سینمایی جایگاه دوازدهم را دارد و  در سه روزی که اکران شده، فروش ۳۲ میلیون تومانی داشته است. این فیلم مضمونی مرتبط با سینما دارد و درباره تماشاگرانی است که قبل از شروع اکران فیلمی در سینما درباره آن حرف می‌زنند و با شروع ماجرا بر پرده سینما، داستان آن‌ها و قصه فیلم با هم یکی می‌شود. این فیلم در هفتاد و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه از منتقدان سینمایی شد.

«گشت ارشاد» از مرز ۲۱ میلیارد عبور کرد
فیلم سینمایی «جنایت بی‌دقت»

کم درآمدترین فیلم‌ها در هفته گذشته

فیلم سینمایی« تک تیرانداز» به کارگردانی علی غفاری و با فروش ۶۰۰ هزار تومانی در جایگاه آخر، «تومان» با کارگردانی مرتضی فرشباف با فروش هشت میلیون تومانی، در جایگاه چهاردم، «پوست» با کارگردانی برادران ارک با فروش ۲۴ میلیون تومانی در جایگاه سیزدهم گیشه هفتگی قرار گرفتند و فروش بسیار بدی را پشت سرگذاشتند.

جدول فروش فیلم‌های روی پرده را که اطلاعات آن از سامانه سمفا، تنظیم شده است، در زیر می‌بینید:

فیلم‌هاکارگردانزمان اکرانفروش هفتگیمخاطب هفتگیفروش کلمخاطب کل
«گشت ارشاد ۳»سعید سهیلی ۲۶ آبانچهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان۲۳۶ هزار و ۹۷۸ نفر۲۱ میلیارد و ۱۷۸ میلیون تومان۹۵۹ هزار و ۲۱۵ نفر
«دینامیت»مسعود اطیابی۱۰ تیردو میلیارد و ۵۴۹ میلیون تومان۱۱۳ هزار و ۴۳۲ نفر۳۰ میلیارد و ۱۲ میلیون تومانیک میلیون و ۳۶۶ هزار و ۶۷۱ نفر
«آتابای»نیکی کریمی۳ آذریک میلیارد و ۲۶ میلیون تومان۴۷ هزار و ۹۳۷ نفر دو میلیارد و ۴۴۴ میلیون تومان۱۷ هزار و ۹۴۵ نفر
«شهر گربه‌ها»سید جواد هاشمی۳ آذر۷۴۵ میلیون تومان۳۵ هزا و ۹۹ نفر یک میلیارد و ۵۱۲ میلیون تومان۶۸ هزار و ۴۵۵ نفر
«قهرمان»اصغرفرهادی۵ آبان۷۱۵ میلیون تومان۲۸ هزار و ۶۱۸ نفرنه میلیارد و ۵۶۸ میلیون تومان۳۹۹ هزار و ۵۳۲ نفر
«منصور»سیاوش سرمدی۱۹ آبان۴۷۰ میلیون تومان۲۴ هزار و ۱۲۰ نفردو میلیارد و ۴۸۸ میلیون تومان ۱۱۸ هزار و ۵۷۲ نفر
«آپاچی»آرش معیریان۲۶ آبان۷۰ میلیون و ۶۱۱ هزار تومانسه هزار و ۶۷۵ نفر۳۴۷ میلیون تومان۱۷ هزار و ۵۸ نفر
«درخت گردو»محمد حسین مهدویان ۱۰ شهریور۶۰ میلیون تومان۲ هزار و ۴۳۰ نفر۳ میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان۱۶۰ هزار و ۱۷۵ نفر
«رمانتیسم عماد و طوبا»کاوه صباغ‌زاده۳ آذر۴۰ میلیون تومانهزار و ۸۵۹ نفر۹۱ میلیون تومانپنج هزار و ۶۲۷ نفر
«بندربند»منیژه حکمت۱۰ آذر۴۲ میلیون و ۷۱۵ هزار تومانهزار و ۸۹۱ نفر ۵۸ میلیون و ۱۰۰ هزار توماندو هزار و ۴۹۲ نفر
«جنایت بی‌دقت»شهرام مکری۱۷ آذر۳۲ میلیون تومانهزار و ۱۱۷ نفر۳۲ میلیون تومانهزار و ۱۰۶ نفر
«حکم تجدید نظر»محمد امین کریم‌پور۲۶ آبان۴۵میلیون تومانهزار و ۳۸۰ نفر۲۲۵ میلیون تومانده هزار و ۳۰۴ نفر
«پوست»برادران ارک۲۱ مهر۲۴ میلیون تومانهزار و ۱۳۲ نفر۷۵۳ میلیون تومان۳۵ هزار و ۷۲۱ نفر
«تومان»مرتضی فرشباف۱۲ آبانهشت میلیون و ۸۴۳ هزار تومان۴۱۵ نفر۱۲۲ میلیون تومانپنج هزار و ۵۳۵ نفر
«تک تیرانداز»علی غفاری۳۰ شهریور۶۹۰ هزار تومان۴۶ نفر۱۵۳ میلیون تومانهفت هزار و ۹۲۳ نفر

 

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۵۵۹۴۴
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت