فیلم «جاده خاکی»، دو جایزه از جشنواره دریای سرخ عربستان گرفت

نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم دریای سرخ در عربستان با معرفی برندگان به کار خود پایان داد. «جاده خاکی» به کارگردانی پناه پناهی، در این جشنواره، موفق به کسب جایزه هیات داوران (جایزه نقدی ۲۰ هزار دلاری) شد.

به گزارش اسکرین، نخستین دوره این رویداد سینمایی چهار سال پس از رفع ممنوعیت سینما در عربستان که از ۶ تا ۱۵ دسامبر (۱۵ تا ۲۴ آذر) در منطقه‌ای تاریخی در شهر جده یکی از محوطه‌های ثبت‌شده در فهرست میراث جهانی یونسکو، برگزار می‌شود، برندگان خود را اعلام کرد و در نهایت فیلم «برایتون چهارم» ساخته لوان کوگاشویلی، موفق به کسب جایزه ۱۰۰ هزار دلاری بهترین فیلم از جشنواره شد. 

فیلم «جاده خاکی» به کارگردانی پناه پناهی که یکی از فیلم‌های بخش مسابقه اصلی جشنواره دریای سرخ عربستان بود نیز موفق به کسب جایزه هیات داوران (جایزه نقدی ۲۰ هزار دلاری) و همچنین جایزه بهترین مشارکت سینمایی برای امین جعفری برای فیلمبرداری این فیلم سینمایی شد. 

فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی و مستند «رادیوگرافی یک خانواده» به کارگردانی فیروزه خسروانی و محصول مشترک ایران، نروژ و سوئیس هم در بخش فیلم‌های محبوب جشنواره‌ها به نمایش گذاشته شدند. 

هیات داوران جشنواره فیلم دریای سرخ به ریاست جوزپه تورناتوره، کارگردان مطرح ایتالیایی، جایزه ۳۰ هزار دلاری بهترین کارگردانی جشنواره را نیز به حیدر رشید، برای کارگردانی فیلم «دریا» محصول مشترک ایتالیا، عراق و کویت اعطا کردند. 

 

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۵۵۹۹۰
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت