میترا حجار، فرشته حسینی و پانته‌آ بهرام از یک موسسه حامی دختران و زنان گفتند/ عکس

در مراسم افتتاح سرای گوهر، پانته‌آ بهرام، بازیگر کشورمان، به عنوان سفیر این مرکز که در زمینه توانمندسازی دختران و زنان فعالیت می‌کند، معرفی شد.

مراسم افتتاح سرای گوهر، یازدهمین مرکز طلوع بی‌نشان‌ها با حضور سه بازیگر زنِ سینمای ایران، برگزار شد.

در بخشی از این برنامه، از پانته‌آ بهرام، به عنوان سفیر سرای گوهر تجلیل شد. این بازیگر، درباره فعالیت مرکز طلوع بی‌نشان‌ها با مدیریت اکبر رجبی مشهود، گفت: «هر حرکتی از نقطه صفری شروع می‌شود، اما من اکنون این شانس را دارم که در نقطه صفر نیستم زیرا اکبر رجبی بسیار تلاش کرده است تا این‌ مجموعه اکنون در این‌ جایگاه قرار بگیرد و در واقع من از میانه راه به این مسیر پیوسته‌ام.»

او ادامه داد: «من با این رویا به مجموعه پیوستم که تا جای ممکن تجربه‌های خودم در زندگی را با دختران در میان بگذارم. از طرفی معتقدم هنر در وجود همه انسان‌ها وجود دارد و امید من این است که با برگزاری کلاس‌های هنری مختلف بخش‌های هنرمندانه و روشن این بچه‌ها را از وجودشان بیرون بکشیم.»

 پانته‌آ بهرام در پایان با اشاره به فعالیت‌های بین‌المللی به عنوان سفیر سرای گوهر گفت: «من به جنبه‌های بین‌المللی ماجرا هم فکر و درباره نمونه‌های آن تحقیق کردم که در کشورهای دیگر این نوع حمایت‌ها به چه صورتی انجام می‌شود. به طور مثال دیدم که برخی تلاش می‌کنند سن خروج بچه‌ها از بهزیستی را به ۲۲ سال برسانند. من هم تلاش دارم با مجامع بین‌المللی ارتباطی برقرار شود تا از تجربیات مختلف در سراسر جهان هم بهره‌مند شویم.»

میترا حجار، فرشته حسینی و پانته‌آ بهرام از یک موسسه حامی دختران و زنان گفتند
فرشته حسینی، پانته‌آ بهرام، میترا حجار

میترا حجار، دیگر بازیگر کشورمان‌، یکی دیگر از مهمانان این برنامه بود که در سخنانی گفت: «من به کاری که انجام می‌دهید ایمان دارم و معتقدم جامعه سالم با طبیعت و زنان سالم تحقق پیدا می‌کند، زیرا زنان، مادران یک جامعه هستند و ما به هر کشور پیشرفته‌ای که نگاه می کنیم، می‌بینیم که زنان قدرتمندی دارند. این‌ توانایی در کشور ما هم وجود دارد، تنها کافی‌ست که دست در دست هم دهیم تا این امر محقق شود.»

فرشته حسینی، یکی دیگر از بازیگران کشورمان که برای حمایت از این‌ مجموعه در برنامه حضور پیدا کرده بود، گفت: «وقتی ۱۰ ساله بودم به موسسه‌ای رفتم که در آن موسسه برای دخترانی که خانواده نداشتند یا وضعیت مالی خوبی نداشتند، کلاس‌های مختلف برگزار می‌کردند. در آن‌جا دوستان خوبی پیدا کردم و می‌دانم که آسان نیست دختر باشی و سرپناهی نداشته باشی. به همین دلیل برای من افتتاح چنین‌ مجموعه‌ای باارزش است که فرصت و پناهی در اختیار دختران قرار می‌دهد و امید آن‌ها برای زندگی خواهد بود.»

 

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۵۶۲۱۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت