کدام بازیگران مرد سینمای ایران، زن شدند؟ + تصاویر

در اینجا نگاهی انداخته‌ ایم به بازیگران مردی که با گریم زنانه جلوی دوربین رفته اند.

در بعضی از فیلمنامه ها، ایفای نقش زن توسط مرد‌ها می‌تواند عادی باشد، اما در خیلی از مواقع کارگردان‌ها از این گزینه برای جذاب‌تر شدن فیلم استفاده کرده؛ مانند خیلی از فیلم‌های طنز. به همین بهانه نگاهی انداخته‌ ایم به بازیگران مردی که با گریم زنانه جلوی دوربین رفته اند.

مهدی زمین پرداز - برای آوا

تمام گریم‌های جذاب زنانه سینمای ایران

مهدی زمین پرداز در فیلم «برای آوا» به نویسندگی و کارگردانی محسن سراجی که روایتگر داستان یک گروه تئاتر نوجوان است به ایفا نقش با گریم زنانه پرداخته است. مهدی زمین پرداز در این فیلم با سه نقش متفاوت مقابل دوربین رفته و برای اولین بار است که زمین پرداز سه کاراکتر مختلف را در یک فیلم بازی کرده است.


حسین مهری - مزون کار

تمام گریم‌های جذاب زنانه سینمای ایران

حسین مهری با گریمی زنانه در یک فیلم کوتاه به نام «مزون کار» بازی کرده است. ظاهر متفاوت این بازیگر در این فیلم کوتاه با واکنش‌های متفاوت روبه رو شده است.


اکبر عبدی - آدم برفی

تمام گریم‌های جذاب زنانه سینمای ایران

گریم اکبر عبدی در فیلم «آدم برفی» را شاید بتوانیم اولین گریم زنانه یک بازیگر مرد در سینمای ایران بدانیم. این گریم زنانه کم نظیر حتی با گذشت سال‌ها از اکران فیلم نیز هنوز در خاطره مردم مانده و به عنوان یکی از بهترین گریم‌های سینمای ایران نیز شناخته می‌شود. هم چنین اکبر عبدی در فیلم های «خوابم میاد» و «خواب زده‌ها» با گریم زنانه جلوی دوربین رفت.


ارژنگ امیرفضلی - لازانیا

تمام گریم‌های جذاب زنانه سینمای ایران

«لازانیا» یکی دیگر از فیلم‌های سینمایی بود که یکی از بازیگران مرد سینما، با گریمی زنانه در آن حضور یافت. ارژنگ امیرفضلی که در این فیلم هم نقش یک مرد را بازی می‌کند و هم ایفاگر نقش یک زن است، با گریمی بسیار متفاوت و جنجالی جلوی دوربین حسین قناعت ظاهر شد.


امین حیایی - مزاحم

تمام گریم‌های جذاب زنانه سینمای ایران

فیلم سینمایی «مزاحم» به کارگردانی سیروس الوند در فرودین سال ۸۱ در سینما‌ها اکران شد. امین حیایی در سکانس‌هایی از این فیلم با گریم زنانه ظاهر شد. حیایی در این فیلم در نقش جوانی ظاهر شده که به همراه همسرش در حال بازی در یک فیلم هستند.


حسین یاری - معادله

تمام گریم‌های جذاب زنانه سینمای ایران

فیلم «معادله» محصول سال ۸۲ به کارگردانی ابراهیم وحیدزاده است که در آن حسین یاری نقش کاراکتری به نامبیژن را ایفا می‌کند. گریم زنانه روی این بازیگر، که معمولا در نقش‌های جدی حضور می‌یابد، ظاهر متفاوت و خاصی از او را به نمایش می‌گذارد.


امیرحسین رستمی - مرد خاکستری

تمام گریم‌های جذاب زنانه سینمای ایران

گریم‌های زنانه بازیگران مرد تنها محدود به فیلم‌های سینمایی نمی‌شود. امیرحسین رستمی در تله فیلمی به نام «مرد خاکستری» با گریمی متفاوت و جنجالی حضور یافت. گفته می‌شود رستمی بازی در این تله فیلم را در وهله اول به دلیل جذابیت گریم زنانه پذیرفت.


رضا شفیعی جم - دم سرخ‌ها

تمام گریم‌های جذاب زنانه سینمای ایران

گریم زنانه رضا شفیعی جم در فیلم سینمایی «دم سرخ‌ها» نیز بسیار جنجالی شده بود. این بازیگر که معمولا در نقش‌های متفاوتی ظاهر می‌شود در دم سرخ‌ها به کارگردانی آرش معیریان نقش جوانی به نام نادر را بازی می‌کند که بنا به دلایلی در روند فیلم لباس‌های زنانه برتن می‌کند.


نادر سلیمانی - پسر تهرونی

تمام گریم‌های جذاب زنانه سینمای ایران

گریم نادر سلیمانی را نیز می‌توانیم یکی دیگر از جنجالی‌ترین گریم‌های زنانه سینمای ایران بدانیم. این بازیگر در فیلم سینمایی «پسر تهرونی» به کارگردانی کاظم راست گفتار با گریمی زنانه جلوی دوربین رفت.


مجید صالحی - شاخه گلی برای عروس

تمام گریم‌های جذاب زنانه سینمای ایران

مجید صالحی یکی دیگر از بازیگران سینما و تلویزیون ایران است که با گریم زنانه مقابل دوربین حاضر شده است. فیلم «شاخه گلی برای عروس» فیلم کمدی دیگری است که در آن بازیگری با گریم زنانه حضور یافته است. مجید صالحی در این فیلم با کلاه گیس و لباس زنانه مقابل دوربین رفته است.

 

منبع: چی بپوشم
کد مطلب: ۳۵۶۲۳۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت