نقش بزرگ مسیحیان کشور در تاریخ سینمای ایران

محمد خزاعی، در دیدار با سینماگران مسیحی کشورمان، تاکید کرد مسیحیان، تاثیر به‌سزایی در روند رشد سینمای ایران داشته و بخش قابل توجهی از موفقیت سینمای ما، مدیون آن‌ها است.

محمد خزاعی، به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح، میزبان سینماگران مسیحی کشورمان شد.

در این دیدار، حاضران به گفت‌وگو پیرامون وضعیت سینما و نقش ارزنده هنرمندان مسیحی از ابتدای شکل‌گیری این هنر تا امروز در کشورمان پرداختند.

محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی، در این نشست گفت: «وقتی تاریخ سینمای ایران را ورق می‌زنیم، به روشنی درمی‌یابیم که سینماگران مسیحی، تاثیر به‌سزایی در روند رشد سینمای ایران داشته و بخش قابل توجهی از موفقیت سینمای ما مدیون آنان است و این مسئله تا زمان حاضر هم ادامه دارد و باید قدر این جایگاه را بدانیم.»

وی افزود: «در ایران، نگاه مثبت و خاصی به مسیحیان وجود دارد و مردم به‌ویژه به هموطنان هنرمند مسیحی و آثارشان علاقه‌مند هستند. ما می‌توانیم فیلمی‌هایی بسازیم که با آن‌ها پیوندهای فرهنگی بین پیروان دین‌های مختلف در کشور را نشان دهیم و همه را نسبت به ارتباطات فرهنگی‌مان آگاه کنیم. در این زمینه‌ها، همواره می‌توانید روی حمایت سازمان سینمایی حساب کنید.»

رئیس سازمان سینمایی درباره تولیدات مشترک با سایر کشورها توضیح داد: «تولیدات مشترک فرهنگی و سینمایی باعث می‌شود ملت‌ها و مردم کشورها به هم نزدیک‌تر شوند. شناخت ملت‌ها از یکدیگر در دنیای امروز تا حدود بسیار زیادی معطوف به سینما است و من احساس می‌کنم با این اتفاق و نزدیک شدن فرهنگ‌ها، خیلی از فاصله‌ها کاسته می‌شود. »

واروژ کریم مسیحی، ژرژ پطرسی، وارطان ساهاکیان، سیمون سیمونیان، آناهید آباد، رایموند هواکیمیان، مانفرد اسماعیلی، دیگرانوهی هواکیمیان، ادوین خاچیکیان، آلبرت آراکلیان و . . . از جمله هنرمندان مسیحی حاضر در جلسه بودند.

 

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۵۶۴۳۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت