آیا قهرمان در گیشه فرانسه شکست خورده است؟

فیلم «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی، فروش خود در گیشه سینمای فرانسه را به بیش از یک میلیون دلار رساند.

آیا قهرمان در گیشه فرانسه شکست خورده است؟

کمپانی «ممنتو پیکچرز» که پخش بین‌المللی فیلم جدید اصغر فرهادی را در اختیار دارد، از (۱۵ دسامبر، ۲۴ آذر) در سینماهای فرانسه اکران عمومی شده و بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت «Box Office Mojo» تاکنون به فروش ۱.۰۹ میلیون دلار در این کشور دست یافته است.
«قهرمان» هم‌ اکنون در ۲۴۰ سالن سینما در فرانسه در حال اکران است.
«قهرمان» که نماینده سینمای ایران در جوایز اسکار ۲۰۲۲ و یکی از شانس‌های اصلی اسکار بهترین فیلم بین‌المللی است، از فردا ۷ ژانویه در سینماهای آمریکا نیز اکران عمومی می‌شود و از ۲۱ ژانویه نیز از سوی سامانه نمایش آنلاین آمازون عرضه خواهد شد.
پس از ایران، فرانسه اولین کشوری است که «قهرمان» را اکران عمومی می‌کند و ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، سنگاپور، پرتغال، سوئد، هلند و روسیه نیز از جمله کشورهایی هستند که این فیلم را در در برنامه اکران دارند.
فیلم سینمایی «گذشته» با ۷.۶ میلیون دلار تاکنون موفق‌ترین فیلم فرهادی در گیشه سینمای فرانسه بوده است و پس از آن فیلم «جدایی» با ۷.۴ میلیون دلار، «همه می‌دانند» با ۶.۵ میلیون دلار و «فروشنده» با ۱.۸ میلیون دلار قرار دارند.
در سطح جهانی نیز فیلم «جدایی» با فروش نزدیک به ۲۳ میلیون دلار، پرفروش‌ترین ساخته اصغر فرهادی محسوب می‌شود.

[برخی خبرگزاری‌های رسمی داخل کشور، شاید برای حمایت از این فیلمساز، از این اتفاق با تیترِ مشترکِ: «"قهرمان" اصغر فرهادی در فرانسه میلیون دلاری شد»، یاد کرده‌اند.]

 

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۵۶۶۰۴
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت