صداگذار «قهرمان» در جمع نامزدهای جهانی بهترین تدوین صدا

محمدرضا دلپاک برای صداگذاری «قهرمان» نامزد جایزه بهترین تدوین صدا برای یک فیلم بلند بین‌المللی شد.

 انجمن آمریکایی تدوینگران صدا (M.P.S.E.) نامزدهای شصت و نهمین دوره از جوایز گلدن ریلز (Golden Reels) را در ۱۷ شاخه سینمایی، تلویزیون، انیمیشن و غیره اعلام کرد و محمدرضا دلپاک برای تدوین صدا و صداگذاری فیلم قهرمان، نامزد جایزه بهترین تدوین صدا برای یک فیلم بلند بین المللی شد.

بر اساس گزارش ددلاین، دلپاک برای رسیدن به این جایزه با صداگذاران فیلم‌هایی چون کلیف واکرز از چین، دست خدا از ایتالیا، تیتان از فرانسه و سفر طولانی یک نویسنده از چین رقابت خواهد کرد.

برنده این جایزه در مراسم سالانه انجمن تدوینگران صدا در تاریخ ۱۳ مارس (۲۲ اسفند ۱۴۰۰) اعلام خواهد شد.

محمدرضا دلپاک طراح صدا، صداگذار و مدرس سینمای ایران متولد ۳۰ تیر ۱۳۴۳ در تهران است که از سال ۱۳۴۶ فعالیت خود را آغاز نمود.

دلپاک دارای مدرک مقطع دکتری (درجه یک هنری) در رشته صداگذاری است. او عضو هیئت مدیره انجمن صدای سینمای ایران و مدرس دانشگاه سوره تهران، کانون سینماگران جوان و دانشگاه اصفهان است. این صداگذار برجسته در سال ۲۰۱۶ میلادی عضو آکادی اسکار شد. وی تاکنون در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی افتخاراتی کسب کرده است. دلپاک تا به حال ۱۰ بار سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری را از جشنواره فیلم فجر دریافت کرده است.

از جمله آثار وی می توان به قهرمان، خورشید، صحنه هایی از یک جدایی، ملی و راه های نرفته اش، فروشنده، محمد رسول الله و جدایی نادر از سیمین اشاره کرد.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۵۷۰۰۹
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت