مرد آهنینی که بازیگر شد/ نزدیک بود خلاف‌کار شوم!

بازیگر فیلم «ملاقات خصوصی» و قهرمان اسبق مسابقه «مردان آهنین» گفت: در این فیلم تا حدی شخصیت خودم و دوستانم را بازی می‌کنم. برخی دوستانم تا چند سال پیش به خاطر شرکت در برنامه «مردان آهنین» افتخار شهر بودند ولی بعد از تعطیلی برنامه به خاطر خلافکاری راهی زندان شدند.

ایمان شمس برادر بزرگ‌تر امید شمس، کارگردان فیلم ملاقات خصوصی است. او در فیلم برادرش در نقش یک خلافکار قوی‌هیکل ظاهر شده که با قمه‌کشی دیگران را تهدید می‌کند. ایمان شمس که زمانی عنوان قوی‌ترین مرد ایران را در اختیار داشت، امروز پا به عرصه بازیگری گذاشته است. او پس از اکران فیلم ملاقات خصوصی در خانه جشنواره از جزییات این نقش و حضورش در فیلم برای ما صحبت کرد.

چه سالی در مسابقه مردان آهنین شرکت کردید؟

از سال ۸۸ وارد مسابقات حرفه‌ای قوی‌ترین مردان ایران یا همان مردان آهنین شدم و تا سال ۹۷ که این برنامه تلویزیونی بود حضور داشتم. حدود ۴ بار فینالیست بودم و چند بار قهرمان شدم.

تعطیلی این برنامه به شما ضربه زد؟

بله. قوی ترین مردان ایران خیلی پربیننده بود. ساعت پخش این برنامه خیابان ها خلوت می شد. بعد از فوتبال پربیننده ترین بود. از وقتی این مسابقات تعطیل شد، خیلی از ورزشکارهای ما که در قوی ترین مردان ایران مشهور بودند، بعد از تعطیلی این برنامه خلافکار شدند. این افراد به دلیل فیزیکی که دارند، هر شغلی را نمی‌توانند انتخاب کنند. درآمد من از همین برنامه بود. امیدوارم مسئولان ورزشی بیشتر رسیدگی کند.

از طریق این برنامه درآمد داشتید؟

قطعا. من مربی باشگاه‌ها می‌شدم. باشگاه‌ها خیلی شلوغ‌تر می‌شد. هر ورزشی برای ورزشکارانش یک دوره قهرمانی دارد. سن ما که از آن دوره بگذرد می توانیم داور یا مربی باشیم. این ورزش وقتی از تلویزیون پخش می‌شد خیلی پربیننده بود.

چرا برنامه مردان آهنین تعطیل شد؟

حاشیه هایی به وجود آمد. من خیلی نمی خواهم وارد این مسائل شوم. می‌گفتند شرکت‌کنندگان قوی‌ترین مردان ایران جزو افراد ناموجه هستند. ولی این طور نبود. ما اگر مظلوم نبودیم در این مدت از حق خودمان دفاع می‌کردیم و برنامه را برمی‌گرداندیم. می‌توانستیم برویم در فدراسیون یک سر و صدایی بکنیم. خیلی از فوتبالیست‌ها بیشتر از ما حاشیه دارند. ورزشکاران ما با وجود این که خیلی قوی هستند ولی هیچ حاشیه‌ای نداشتند.

الان شبکه نسیم برنامه تهمتن را پخش می‌کند. این برنامه راضی کننده نیست؟

تهمتن اصلا ربطی به مردان آهنین دارد. این برنامه یک جذابیت جزیی برای آدم های عادی دارد. در تهمتن هر کسی می تواند ثبت نام و شرکت کند. ولی ما برای مسابقه مردان آهنین کل سال را ورزش می کردیم که آخر سال برنده شویم.

چطور برای نقش‌تان در ملاقات خصوصی آماده شدید؟

قبل از این که فیلم را شروع کنم، برادر بزرگم برایم کلاس گذاشت و روی فن بیان من کار کرد.

این فیلم چه جذابیتی برای شما داشت؟

من از بچگی بازیگری را دوست داشتم. همیشه به امید می‌گفتم اگر فیلمی ساختی دوست دارم بازی کنم. در این فیلم تا حدی شخصیت خودم و دوستانم را بازی می کنم. از این لحاظ که در فیلم به مردان آهنین اشاره می‌شود. البته من در این سریال اهل قمه کشی هم هستم. دوستان خودم را دیده بودم که تا چند سال پیش افتخار شهر بودند ولی الان به خاطر خلافکاری در زندان هستند.

از تعطیلی برنامه مردان آهنین خیلی ناراحت هستید؟

بله. یک شخصیتی مثل من با ۱۴۰ کیلو وزن نمی تواند جایی کارگری کند. وقتی تلویزیون رقابت ما را پخش می‌کرد، خیلی‌ها به دنبال شرخر سراغ من می‌آمدند. می‌گفتند فلانی پول من را خورده و تو برو پول را زنده کن. نزدیک بود خود من هم به سمت خلاف کشیده شوم. من به خودم آمدم و جلوی خودم را گرفتم که در مسیر غلط نیافتم اما خیلی از رفیق‌هایم را دیده‌ام که درگیر حاشیه شدند. خیلی افسوس می‌خورم. آنها آدم‌های مشهوری بودند که در خیابان با آنها عکس می‌گرفتند؛ ولی الان به جرم‌های مختلف در زندان هستند. به هر حال خرج ورزش ما خیلی زیاد است و بعضی‌ها می‌خواهند از هر راهی شده آن را تامین کنند.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۵۷۲۹۷
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت