در ادامه موج تحریم‌های هنری؛

نتفلیکس ساخت سریال‌های روسی را متوقف کرد

نتفلیکس در واکنش به درگیری نظامی در خاک اوکراین، ساخت سریال‌های روسی را متوقف کرد و خرید تولیدات این کشور را به حال تعلیق درآورد.

این غول حوزه پخش اینترنتی فیلم و سریال چهار سریال روسی در دست تولید داشت. یک درام کارآگاهی نئو-نوآر به نام زاتو (Zato)، بازگویی معاصر از آناکارنینای تولستوی با عنوان آنا کی (Anna K) که قرار بود اولین سریال اورجینال روسی نتفلیکس باشد، سریال چیز خاصی نیست (Nothing Special) درباره یک بازیگر جوان که در یک خیریه برای افراد توانخواه مشغول به کار است و یک سریال دیگر که هنوز عنوانی نداشت.

فیلمبرداری سریال‌های آنا کی و چیز خاصی نیست دسامبر گذشته (آذر- دی ۱۴۰۰) تمام شده بود اما پروژه چهارم هنوز در نیمه راه بود.  

نتفلیکس چند روز پیش اعلام کرده بود با وجود قانون جدید روسیه که از روز دوشنبه اجرایی شد، کانال‌های دولتی این کشور را در پلتفرم خود پخش نمی‌کند. نتفلیکس در ماه دسامبر به بخش سرویس‌های سمعی بصری روسیه اضافه شد که همه اعضای آن موظفند از مقررات صداوسیمای دولتی روسیه از جمله پخش ۲۰ کانال دولتی این کشور تبعیت کنند.

شبکه اینترنتی نتفلیکس در روسیه کمتر از یک میلیون مشترک دارد.

تحریم روسیه در سطح فرهنگی هنری به همین‌جا محدود نمی‌شود. جشنواره کن در واکنش به جنگ اوکراین، نهادهای سینمایی وابسته به دولت روسیه را از شرکت در هفتادو پنجمین دوره این رویداد منع کرد، ۵ استودیوی بزرگ هالیوودی از جمله دیزنی، یونیورسال، پارامونت، سونی و برادران وارنر، اکران فیلم‌های جدید خود در سینماهای روسیه را متوقف کردند و جشنواره فیلم ونیز اعلام کرد در دوره آتی خود تنها میزبان فیلمسازانی از روسیه خواهد بود که مخالفت خود را با دولت کنونی در این کشور اعلام کرده باشند.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۵۷۸۹۹
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت