بیلگه جیلان نمی‌رسد/ چه فیلم‌هایی، امکان حضور در کن 2022 را دارند؟!

دو فیلم کلر دنی «ستارگان در ظهر» و نوری بیلگه جیلان «بر علف‌های سوخته» به جشنواره کن نمی‌رسند، هر دو مرحله فنی را دارند می گذرانند.

جشنواره کن امیدوار است بتواند فیلم‌های باز لورمان، جورج میلر و دیوید کراننبرگ را برای هفتادو پنجمین دوره خود جذب کند.احتمال حضور تام کروز با «تاپ گان:ماوریک» و حضور یک فوق ستاره در جشنواره کن برای رونمایی فیلم جدیدش می‌تواند تجربه‌ی فراموش نشدنی برای کن باشد.
به‌گزارش دنیای تصویر، فهرست فیلم‌های بخش‌های مختلف هفته سوم ماه آوریل اعلام می‌شود. تیری فرمو امیدوار است که امسال برای ریاست داوران بخش اصلی یک زن را انتخاب کند.عده‌ای گفتند که ماریون کوتیار و پنه لوپه کروز احتمالا در ترکیب داوران حضور خواهند داشت و صحبتش شده است. هر دو فیلم‌هایی دارند که می‌توانند در بخش مسابقه باشند.کوتیار در «برادران و خواهران»(آرنو دسپلشین) و کروز در فیلمL’immensità ساخته امانوئل کرایلسی. اگر این دو داور شوند فیلم‌های شان باید خارج از بخش مسابقه نمایش داده شوند. احتمالا امسال فیلم‌های آمریکایی بیشتری نسبت به سال گذشته در جشنواره کن حضور خواهند داشت.
.
 برخلاف گزارش های منتشر شده فیلم جدید وس اندرسون «شهر ستارگان» و « او گفت بله» ساخته ماریا شرایدر در کن نمایش داده نمی شود. کمپانی نت‌فلیکس هم که تولیداتش امسال در کن حضور ندارند بنابراین خبری از «بلوند» ساخته اندرو دامینیک در جشنواره نیست.
فهرست فیلم‌هایی که می‌توانند در جشنواره کن حضور یابند عبارتند از «تاپ گان:ماوریک» (جوزف کاسینسکی)، «زمان آرماگدون»(جیمز گری)،«پسر»(فلورین زلر)؛«سه هزار سال حسرت»(جورج میلر)،«جنایت آینده»(دیوید کراننبرگ)؛«الویس»(باز لورمان)،«لایتیر»(آنگوس مکلین)،«نمایش»(کلی رایکارد)؛«توری و لوکیتا»(برادران داردن)؛L’immensità(امانوئل کرایلسی)،«عزیزم، جعبه، دلال» (هیرو کازو کوره-ادا)،«تصمیم رفتن»(پارک چان-ووک)،«مثلث غم»(روبن اوستلند)،اقتباسی از هملت(علی عباسی)،«رودئو»(لولا کیورون)

 

منبع: کافه سینما
کد مطلب: ۳۵۷۹۱۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت