کرونا بازهم سینماهای چین را تعطیل کرد!/مدرسه‌ها، پارک‌ها و کتابخانه‌ها هم بسته شدند

به دلیل افزایش آمار کرونا در پایتخت تجاری چین، سینماهای چین و دیزنی‌لند شانگهای بسته شدند.

 به دلیل افزایش آمار کرونا در پایتخت تجاری چین، سینماهای چین و دیزنی‌لند شانگهای بسته شدند.

برخی سینماها در مرکز شانگهای در واکنش به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در این شهر و سایر نقاط چین از روز جمعه تعطیل شدند. پارک موضوعی دیزنی‌لند شانگهای محدودیت‌هایی را اعلام کرد که از شنبه اعمال می‌شود.

روز شنبه، مقامات چینی اعلام کردند که در مجموع ۱۶۴۹ مورد جدید در این کشور در روز جمعه کشف شده است. از این موارد ۴۷۶ مورد دارای علائم و ۱۱۷۳ مورد بدون علائم هستند. از موارد جدید، ۱۱۲ مورد وارداتی بودند. این دومین روز متوالی بود که مجموع از مرز هزار مورد فراتر رفت.

این اعداد در مقایسه با برخی کشورها بسیار ناچیز است، اما بالاترین رقمی است که چین برای نزدیک به دو سال تجربه کرده است. آنها منعکس کننده تأثیر نوع خفیف‌تر، اما عفونی‌تر، نوع اومیکرون بیماری کووید ۱۹ هستند.

مقامات گفتند که بیشتر موارد در استان‌های شاندونگ و جیلین در شمال شرق کشور گزارش شده است. اما افزایش تعداد در شانگهای، پایتخت تجاری چین و یکی از بزرگترین شهرهای این کشور، باعث نگرانی است. کمیسیون ملی بهداشت روز شنبه گفت که شانگهای پنج مورد وارداتی را در روز جمعه ثبت کرده است.

مقامات شهر شانگهای گفتند که مدارس شانگهای از شنبه تعطیل خواهند بود و باید به جای کلاس‌های عادی به تدریس آنلاین روی آورند. به ده‌ها مجتمع مسکونی و اداری در شهر که موارد تایید شده و تماس‌های نزدیک گزارش شده، گفته شده است که تحت قرنطینه ۱۴ روزه قرار بگیرند. دستور تعطیلی پارک‌ها، کتابخانه‌ها و سینماها در منطقه ژوهویی و جینگان صادر شده است.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۵۸۱۱۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت