«پرندگان خشمگین؛ جنون تابستانی»؛ شاد، بی‌نقص و درجه یک

انیمیشن «پرندگان خشمگین؛ جنون تابستانی» (Angry Birds: Summer Madness) سریالی فوق‌العاده شاد و خوش‌ساخت است که ماجراجویی‌های شخصیت‌های اصلی را در یک اردوگاه تابستانی روایت می‌کند.

 در سال‌های اخیر فیلم‌ها و سریال‌های زیادی بر اساس بازی‌های ویدئویی محبوب ساخته شده‌اند. اما این همیشه مثل یک جور شرطبندی خطرناک بوده. چون خیلی وقت‌ها فیلم‌هایی که از روی بازی‌ها ساخته شده‌اند (مثل «وارکرافت»، «نید فور اسپید» و «اسسین کرید») نه طرفداران بازی را راضی کرده‌اند و نه کسانی را که با بازی آشنایی نداشته‌اند.

 
 اما «پرندگان خشمگین؛ جنون تابستانی» یکی از آن اقتباس‌هایی است که واقعا همه را به بهترین شکل راضی می‌کند؛ هم طرفداران بازی و هم بینندگان عادی از دیدن این انیمیشن لذت می‌برند.
«پرندگان خشمگین؛ جنون تابستانی»؛ شاد، بی‌نقص و درجه یک
این سریال ماجراجویی‌ها و شیطنت‌های چهار شخصیت رد، چاک، بمب و استلا را در یک اردوگاه دانش‌آموزی تابستانی نشان می‌دهد.
 
هر کدام از شانزده قسمت سریال یک داستان جداگانه دارد و واقعا همۀ آن‌ها جذاب و فوق‌العاده هستند. مثلا در ابتدای قسمت اول والدین چندتا از جوجه‌ها بسته‌هایی را برای آن‌ها به سمت اردوگاه پرتاب می‌کنند (پرتاب کردن چیز‌ها بخش جدایی‌ناپذیر و بامزه‌ای از دنیای «پرندگان خشمگین» است).
 
تلاش برای ربودن این بسته توسط شخصیت شرور و در عین حال جذاب نیدر فلایر و تلاش متقابل رِد و دوستانش برای پس گرفتن آن، لحظات خنده‌دار و درخشان زیادی را شکل می‌دهد.
 
یا مثلا در قسمت پنجم، رد، بمب و استلا برای نجات دادن چاک به اردوگاه خوک‌ها می‌روند و صحنه‌های تعقیب و گریزی را شکل می‌دهند که هم بچه‌ها از دیدنش لذت می‌برند و هم بزرگترها. در این قسمت اشاره‌های بامزه‌ای به فیلم «نجات سرباز رایان» وجود دارد که بخصوص برای بینندگان بزرگسال جذاب و خنده‌دار هستند.
«پرندگان خشمگین؛ جنون تابستانی»؛ شاد، بی‌نقص و درجه یک
ریتم سریال بسیار تند و پرکشش است. هیچ لحظه و صحنۀ اضافی‌ای که حوصلۀ آدم را سر ببرد در هیچکدم از قسمت‌ها نیست. اما این به معنی شتابزده بودن سریال هم نیست. قصه‌ها به صورت کامل تعریف می‌شوند و هیچ چیز نگفته‌ای باقی نمی‌ماند.
 
طنز سریال هم در دیالوگ‌ها اتفاق می‌افتد و هم در حرکات و رفتار شخصیت‌ها. این باعث می‌شود که دیدن سریال برای بچه‌ها و بزرگتر‌ها به یک اندازه جذاب و خنده‌دار باشد. بچه‌ها احتمالا از حرکات و اتفاقاتی مثل پرتاب شدن و منفجر شدن و تعقیب و گریز بیشتر لذت خواهند برد و بزرگتر‌ها شوخی‌های ظریف و بامزه‌ای که در دیالوگ‌ها اتفاق می‌افتند را هم متوجه خواهند شد و این برایشان بسیار مفرح خواهد بود.
 
درس‌های اخلاقی اصلا از بافت خود داستان‌ها جدا نیستند و نویسندگان سریال، این درس‌ها (مثل اهمیت دوستی و کمک به دیگران) را به بهترین شکل در دل جذاب‌ترین لحظه‌های داستان جا داده‌اند.
 
موسیقی متن سریال ترکیبی از آهنگ‌های کلاسیک و ملودی‌های کودکانه است که فضای سریال را جذاب‌تر و دوست‌داشتنی‌تر می‌کند. جلوۀ بصری هم شاد و پر جنب و جوش و منعطف است.
 
در کل باید گفت «پرندگان خشمگین؛ جنون تابستانی» یک موفقیت کامل است؛ همه چیز در این سریال سر جای خودش قرار دارد و هر کس با هر سن و سالی از دیدنش لذت خواهد برد.
منبع: فرارو
کد مطلب: ۳۵۸۵۵۱
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت