اعتراض آنجلینا جولی به جنایت‌های جنگی

آنجلینا جولی در ادامه فعالیت‌هایش برای احقاق حقوق غیرنظامیان در جنگ در حساب اینستاگرام خود، بریده‌هایی از کنوانسیون‌های ژنو را به اشتراک گذاشت و بخش‌های مربوط به غیرنظامیان درگیر جنگ را برجسته کرد.

آنجلینا جولی، بازیگر و نماینده ویژه سازمان ملل متحد در پستی اینستاگرامی، خواستار تلاش برای محدود کردن صدمات جنگ و کاهش درد و رنج غیرنظامیان شد.

کنوانسیون‌های ژنو که در سال ۱۹۴۹ مورد توافق قرار گفتند، مجموعه‌ای از معاهدات و توافق‌های بین‌المللی هستند که استانداردهای رفتار با بیماران، مجروحان و غیرنظامیان را در زمان جنگ، تعیین می‌کنند.

جولی همچنین خلاصه‌ای از قوانین جنگی کنوانسیون‌های ژنو را به اشتراک گذاشته و نوشته است: «هرگز نباید غیرنظامیان مورد هدف قرار گیرند، پزشکان و مددکاران باید محافظت شوند، چیزهایی که غیرنظامیان برای بقا به آن‌ها نیاز دارند، مانند غذا و آب، نباید نابود شده یا از آنان دریغ شود.»

این بازیگر برنده اسکار همچنین نوشته: «تجاوز و دیگر انواع خشونت جنسی به‌صراحت ممنوع اعلام شده است. نقض این قوانین یک جنایت جنگی است.»

جولی به عنوان نماینده ویژه سازمان ملل، در کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان فعالیت و توجهات را به بحران‌های انسانی در سراسر جهان از جمله میانمار و یمن جلب کرده است.

او در اینستاگرامش، همچنین به اوکراین پرداخته و به‌طور ویژه تاکید کرده است: «کودکان بیشترین هزینه‌های جنگ را خواهند پرداخت.»

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۵۸۸۰۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت