معرفی چهره‌های هنر انقلاب ۱۴۰۰ در حوزه سینما و تئاتر

آیین تجلیل از ۶ چهره منتخب هفتمین هفته هنر انقلاب در حوزه هنری برگزار شد.

 آیین تجلیل از چهره‌های منتخب هفتمین هفته هنر انقلاب در حوزه سینما و تئاتر ، یکشنبه شب (۲۱ فروردین) در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد .

* تقدیر از لیلی عاج، سعید اسماعیلی و نصرالله قادری در تئاتر

در این مراسم مستندی از هنرمند منتخب هنرهای نمایشی لیلی عاج ، برای کارگردانی نمایش «بابا آدم» که به جنایات سازمان مجاهدین خلق پرداخته است ، پخش و از وی تقدیر شد. در ادامه نماهنگی برای معرفی چهره منتخب دیگری در حوزه تئاتر پخش شد و از سعید اسماعیلی برای کارگردانی نمایش «فصل شیدایی» در داخل و خارج از کشور در این بخش تقدیر شد . نصرالله قادری هم برای نگارش دو نمایشنامه درباره شهید آوینی و شهید بهشتی مورد تقدیر قرار گرفت.

* تقدیر از محمد سرشار، سیاوش سرمدی و حجازی‌فر در سینما

محمد سرشار رییس سابق شبکه کودک سینما به علت تولیدات جریان ساز و ارزشمند در حوزه پویانمایی (انیمیشن) در ابتدای این بخش مورد تقدیر قرار گرفت . نماهنگ دوم به معرفی سیاوش سرمدی کارگردان «منصور» و مجموعه مستند سوریه پرونده یک بحران به عنوان یکی از چهره های منخب هنر انقلاب ۱۴۰۰ در حوزه سینما اختصاص یافت . نماهنگ سوم هادی حجازی‌فر نویسنده و کارگردان فیلم «موقعیت مهدی» را به عنوان دیگر چهره منخب هنر انقلاب ۱۴۰۰ سینما معرفی کرد.
­
در این مراسم محمد مهدی دادمان رئیس حوزه هنری ، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، حمیدرضا جعفریان رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری و هنرمندان مدیران مختلف حوزه سینما و تئاتر حضور داشتند.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
کد مطلب: ۳۵۸۸۴۷
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت