عباس نادران، تهیه کننده فیلم شادروان:

عذرخواهی می کنم، در انتخاب پدرم هیچ نقشی نداشتم

عباس نادران می گوید: عذرخواهی می کنم، در انتخاب پدرم هیچ نقشی نداشتم. من در طول سال ها تلاش کردم نشان دهم که علاقه من به سینما برای پرداختن به موضوعات حاشیه ای نیست.

عباس نادران، تهیه کننده فیلم سینمایی «شادروان» که این روزها در حال اکران است، مهمان این قسمت از برنامه « مدیا » بود. او در این گفت و گو، صراحتا درباره پشت پرده سرمایه های  مشکوک در سینمای ایران، حواشی های آقازاده بودن در زندگی شخصی و کاری اش و مسائلی دیگر سخن گفت.

گفتنی است « عباس نادران » فرزند الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم است.

نادران درباره اینکه آیا با پدرش اختلاف نظر یا سلیقه دارد، گفت: ماجرا دو وجه دارد، اول اینکه من و پدرم دو نسل متفاوتیم و همیشه بین نسل ها تفاوت وجود دارد. دوجه دوم به ریسک پذیری من برمی گردد، اینکه از یک خانواده سنتی، سراغ سینما آن هم بازیگری سینما بروی، قدم عجیبی است.

او ادامه داد: برای دیدن بسیاری از فیلم ها با پدرم به سینما رفته ام. سه بار  با هم آژانس شیشه ای را دیدم و پدرم هر بار پایه بود. اما بیش از پدرم، مادرم به سینما و سریال علاقه دارند.

این تهیه کننده سینما درباره آقازاده بودنش گفت: من به غیر از سینما فعالیت دیگری ندارم، فقط از فرانسه ترجمه می کنم. 

او بیان کرد: ما رانت خوب و رانت بد داریم. همه آن هایی که چند هزار میلیارد بردند با همین توجیهِ رانت خوب و بد بردند. هیچکدام از آنها فکر نمی کردند کاری می کنند، بسیار کثیف است.

نادران، مهرجویی را یکی از کارگردانان محبوبش برشمرد و درباره فرهادی گفت: شکی نیست که اصغر فرهادی مهمترین فیلم ساز دهه اخیر سینمای ایران است. من از بین فیلم های او، درباره الی را خیلی دوست دارم.

وی به پول های کثیف در سینما نیز اشاره کرد و گفت: وقتی فیلمی ساخته می شود، باید سه برابر هزینه تولیدش بفروشد تا بتواند پولش را برگرداند. حال، چطور می شود در طول این سال ها برای هیچ خبرنگار حوزه سینما سوال پیش نیامده که چرا در طول سال یک تهیه کننده سه فیلم با هزینه بالا می سازد و همه می دانند قرار نیست پولش برگردد؟ هیچوقت از تهیه کننده یا سرمایه گذار سوال نمی شود که چرا می سازی؟ اینها برای سفید کردن جریان آدم هایی است که ورود مشکوک به سینما دارند تا آنها در حاشیه امن و بدون دغدغه کارشان را بکنند.

این گفتگو را ببینید.

حجم ویدیو: ۶۱.۴۵M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۱۳:۲۷ دانلود ویدیو
کد مطلب: ۳۵۹۰۲۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت