اعلام اسامی فیلم‌های اکران عید فطر/ اضافه‌شدن سرگروه‌های استانی

سخنگوی شورای راهبردی اکران از آخرین مصوبات این شورا خبر داد که بر اساس آن،‌ ۲ سینمای مهم استانی در کنار سینماهای شاخص تهران به عنوان سرگروه فعالیت خواهند کرد.

علی سرتیپی در رابطه با مصوبات جلسه این شورا که امروز چهارشنبه ۳۱ فروردین ماه برگزار شد گفت: با توجه به پایین آمدن کف فروش فیلم‌های «قدغن» و«گل بخودی»، فیلمهای «لامینور» و «انفرادی» بترتیب در گروه سینمای کوروش و مگامال به نمایش در می‌آیند. 

وی همچنین افزود: سالن نارنجی از مجموعه شهر آفتاب شیراز بعنوان سرگروه هشتم به جرگه سرگروه‌ها اضافه شد و این گروه از همان تاریخ ۷ اردیبهشت با نمایش فیلم «مغز استخوان» کار خود را آغاز خواهد کرد. 

سخنگوی شورای راهبردی اکران اضافه کرد: همچنین در مرحله بعد مقرر شد سینمای هویزه مشهد به جای سینمای بهمن تهران به عنوان سرگروه فعالیت کند و این امر که ۲ سینمای مهم شهرستان‌ها در کنار سینماهای شاخص تهران به عنوان سرگروه فعالیت خواهند کرد اتفاق خجسته و مبارکی است که ان‌شاءالله ثمرات آن در رونق اکران امسال مشهود گردد. 

به گفته وی، با توجه به کثرت فیلم‌های متقاضی اکران در سال جاری، پیشنهاد استمهال نمایش فیلم‌ها در سینماهای سرگروه از سوی صاحبان آثار پذیرفته نخواهد شد. 

سرتیپی اعلام کرد: با حمع‌بندی آیین نامه جدید و طبعاً، تشکیل شورای صنفی جدید، اموراجرایی اکران و تعیین فیلم‌های جدید، نظارت بر قراردادهای پخش‌کنندگان و سینماداران و سایر امور مرتبط براساس وظایف محوله در آیین نامه توسط شورای صنفی دنبال خواهد شد. 

عضو شورای راهبردی اکران خبر داد: برای امکان برنامه‌ریزی بهتر صاحبان فیلم ها، دفاتر پخش و سینماها بویژه سرگروه‌ها فیلم‌های: «بدون قرار قبلی»، «هناس»، «بازیوو» و «والدین امانتی» (در ژانر کودک و نوجوان)، «چند می‌گیری گریه کنی ۲»، «روز ششم»، «بی صدا حلزون»، «علفزار»، «طلاخون» و «تی تی» می‌توانند برای اکران ۲ عید فطر و نوروز با سرگروه‌ها مذاکره نمایند. 

وی افزود: اما اگر فیلم دارای پروانه نمایش معتبر دیگری نیز؛ در این ایام بتواند با یکی از سرگروه‌های ۸گانه توافق نماید، می‌تواند درخواست خود را به شورای راهبردی و یا شورای صنفی جدید ارایه نماید. 

سرتیپی اظهار کرد: بحث تعیین کف فروش جدید برای سرگروه‌ها با عنایت به قیمت جدید بلیط و ظرفیت‌های خوبی که سامانه سمفا در زمینه ارایه اطلاعات دقیق فروش و ضریب اشغال سینماها منتقل می‌نماید، با شیوه جدید و نزدیک به رعایت انصاف و عدالت بیشتری در جلسات بعدی پس از تصویب آیین نامه مصوب می‌شود. 

وی تصریح کرد: قطعا با تشکیل شورای صنفی جدید، اکران فیلم‌ها در گروه آزاد نیز با توجه به آیین نامه مصوب جدید امکان‌پذیر می‌شود که این مورد نیز کمک شایانی برای افزایش کمی عناوین فیلم‌ها در اکران امسال خواهد بود.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۵۹۰۷۴
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت