یک منتقد ایرانی سینما داور جشنواره فیلم اُبرهاوزنِ آلمان شد

حامد سلیمان‌زاده که این روزها در حال داوری در جشنواره فیلم لبخند در هندوستان است، بدون فاصله به سوی آلمان پرواز خواهد کرد و روی صندلی داوری جشنواره اُبرهاوزن خواهد نشست.

 حامد سلیمان‌زاده، منتقد سینمای ایران، داورِ جایزه فیپرشی در شصت و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه اُبرهاوزن آلمان شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه اُبرهاوزن (Oberhausen) در سال ۱۹۵۴ میلادی بنیان‌گذاری شد و یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین جشنواره‌های فیلم کوتاه در سراسر جهان است. زنده‌یاد فروغ فرخزاد، شاعر و سینماگر ایرانی، جایزه بهترین فیلم مستند این جشنواره را در سال ۱۹۶۳ میلادی برای فیلم «این خانه سیاه است» از آن خود کرد.

شصت و هشتمین دوره این جشنواره در بخش‌های مختلف از جمله مسابقه بین‌المللی فیلم‌های تا ۳۵ دقیقه، مسابقه فیلم‌های تجربی، مسابقه بین‌المللی آنلاین، مسابقه فیلم‌های آلمانی، مسابقه فیلم‌های کودک و نوجوان، مسابقه فیلم‌های آلمانی آنلاین و مسابقه نوردراین وستفالن (NRW) از روزهای ۱۰ تا ۱۹ اردیبهشت (۳۰ آپریل تا ۹ می ۲۰۲۲) در شهر اُبرهاوزن در کشور آلمان برگزار خواهد شد.

حامد سلیمان‌زاده، چندی پیش داور فیپرشی (FIPRECI- فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم جهان) بخش رقابتی بین‌الملل چهل و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم استانبول (Istanbul) در کشور ترکیه بود و هم اکنون، مشغول داوری جایزه سیفژ (CIFEJ- سازمان بین‌المللی فیلم برای کودکان و نوجوانان) در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم لبخند (Smile) است که از روزهای ۴ تا ۱۰ اردیبهشت (۲۴ تا ۳۰ آپریل ۲۰۲۲) در کشور هندوستان برگزار می‌شود.

منبع: همشهری آنلاین
کد مطلب: ۳۵۹۲۰۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت