اعلام جنگ نیویورک‌تایمز علیه ایلان ماسک/ساخت مستندی افشاگرانه علیه مالک تسلا

درست پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه ایلان ماسک در حال نزدیک شدن به معامله برای خرید توییتر است، یک مستند تلویزیونی درباره این تاجر و صاحب رسانه اعلام شد. این مستند در ماه می امسال نمایش داده می‌شود و به افشاگری در مورد پنهان‌کاری وی در مورد مرگ کارکنانش حین انجام آزمایشات خواهد پرداخت.

اعلام جنگ نیویورک‌تایمز علیه ایلان ماسک/ساخت مستندی افشاگرانه علیه مالک تسلا

 درست پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه ایلان ماسک در حال نزدیک شدن به معامله برای خرید توییتر است، یک مستند تلویزیونی درباره این تاجر و صاحب رسانه اعلام شد. این مستند در ماه می امسال نمایش داده‌‌ می‌شود.

این فیلم با عنوان «کورس تصادف ایلان ماسک» جدیدترین فیلم از مجموعه مستند مشترک فاکس و نیویورک‌تایمز به نام «نیویورک‌تایمز تقدیم می‌کند» است که نگاهی عمیق به افراد و رویدادهای برجسته،  تا فاجعه آتش‌سوزی ۲۰۲۰ استرالیا ارائه می‌کند. این مجموعه بیشتر به خاطر دو فیلم شاخص خود درباره بریتنی اسپیرز، «فریمینگ بریتنی اسپیرز» و «کنترل بریتنی اسپیرز» شناخته شده  و ماجرای جنجالی این سلبریتی که به پایان حضانت پدر بریتنی بر وی کمک کرد.

«کورس تصادف ایلان ماسک» به کارگردانی اما شوارتز، نمایشی از شرکت تسلای الون ماسک و کار بر روی خودروهای خودران است. این فیلم که گزارش‌های «کِید متز» و «نیل بودت» از نیویورک‌تایمز را به نمایش می‌گذارد، نشان می‌دهد که چگونه برنامه خلبان خودکار تسلا منجر به مرگ چند نفر شد که الون ماسک و شرکت هنوز علناً آن را تایید نکرده‌اند، و جزئیات تلاش‌های ماسک برای لاپوشانی تحقیقات دولت در مورد مرگ پرسنل تسلا در آزمایشات را به تصویر خواهد کشید. همچنین چندین کارمند سابق تسلا در این مستند حضور خواهند داشت و برای اولین بار علیه ماسک صحبت خواهند کرد.

شوارتز تهیه کننده این فیلم است و کن دراکرمن، بنکس تارور، مری رابرتسون، جیسون استالمن، سام دولنیک، استفانی پریس و استر دره، مجری برنامه «نیویورک تایمز تقدیم می‌کند» مدیران اجرایی این پروژه جنجالی هستند.

ایلان ریو ماسک زادهٔ ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱ یک کارآفرین و شخص نامی در زمینهٔ تجارت و رسانه است. او بنیان‌گذار، مدیرعامل و مهندس ارشد اسپیس‌اکس، سرمایه‌گذار، مدیرعامل و طراح محصولات تسلا، آی‌ان‌سی، بنیان‌گذار د بورینگ کمپانی و یکی از بنیان‌گذاران مشترک نیورالینک و اوپن‌ای‌آی است. ماسک با دارایی خالص حدود ۲۷۰ میلیارد دلار تا دسامبر ۲۰۲۱، ثروتمندترین شخص جهان است.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۵۹۲۱۹
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت