پولانسکی فیلم جدید می‌سازد

فیلمبرداری فیلم جدید «رومان پولانسکی» در کشور سوئیس آغاز شد.

ماجراهای این فیلم که کاخ (The Palace) نام دارد، شب سال نوی سال ۱۹۹۹ میلادی و در یک هتل مجلل اتفاق می‌افتد و با جلو رفتن داستان زندگی کارکنان هتل و برخی از میهمانان آن بهم گره می‌خورد.

 میکی رورک، بازیگر آمریکایی، چند روز پیش با انتشار یک پست اینستاگرامی از آغاز فیلمبرداری فیلم کاخ خبر داده بود. در توضیحات این پست آمده است: همکاری با رومان پولانسکی افسانه‌ای و مستعد لذت بزرگی است. کار کردن با چنین کارگردانی امتیاز بزرگی برایم محسوب می‌شود. سینمای او انسجام، سبک، کلاس و غیرقابل پیش‌بینی بودن خاص خود را دارد. سوئیس کشور زیبایی است.  

فیلمنامه فیلم کاخ کاری است از پولانسکی و یژی اسکولیموفسکی، بازیگر، کارگردان و نویسنده لهستانی. فهرست بازیگران این فیلم هنوز اعلام نشده است.

پولانسکی کارگردان و فیلم‌نامه نویس برجسته لهستانی الاصل که ساخت فیلم‌هایی چون پیانیست، محله چینی‌ها و بچه رزماری را در کارنامه دارد، در سال ۱۹۷۸ میلادی در پرونده تجاوز به یک دختر ۱۳ ساله متهم شناخته شد و از ترس محکوم شدن به حبس طولانی مدت، از خاک آمریکا گریخت. وی از آن زمان تاکنون عمر خود را در کشورهایی چون فرانسه، سوئیس و لهستان گذرانده و تلاش‌های مقامات کالیفرنیا برای بازگرداندن و مجازات این کارگردان بی نتیجه مانده است.   

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۵۹۲۲۷
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت