گیشه آمریکا بار دیگر رامِ مارول شد/ غوغای کامبربچ با «دکتر استرنج ۲»

فیلم مارولی «دکتر استرنج» با بازی بندیکت کامبربچ با ۱۸۵ میلیون دلار فروش افتتاحیه لقب دومین فیلم پرفروش دوران کرونا و پس از آن را بدست آورد.

«دکتر استرنج» و کتاب طلسم‌های چشمگیرش در اولین آخر هفته اکران خود توانست ۱۸۵ میلیون دلار از گیشه سینماهای آمریکای شمالی جمع آوری کند و به این ترتیب بار دیگر بر تسلط فیلم‌های مارولی دیزنی بر باکس آفیس آمریکا تاکید کرد.

این میزان فروش «دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی» از بازگشت آثار مارولی دیزنی به فُرم و جایگاه قبل از عصر کرونا خبر می دهد. در دوران پس از کرونا فیلم های «بیوه سیاه» ۸۰ میلیون دلار در اولین آخرهفته اکران خود به دست آورده بود. فیلم های دیگر نیز «شانگ چی» ۷۵ میلیون دلار، «جاودانگان» ۷۱ میلیون دلار بودند و هیچ کدام شان نتوانسته بودند به سبک آثار مارولی پیش از خود فروش داشته باشند.

با توجه به گیشه آخر هفته «دکتر استرنج ۲» این فیلم به یازدهمین فیلم موفق در گیشه افتتاحیه در تاریخ آمریکا تبدیل شد. با توجه به این میزان فروش، «دکتر استرنج ۲» به راحتی لقب پرفروش ترین افتتاحیه فیلم ها در سال ۲۰۲۲ را از آن خود کرد. ضمنا این فیلم در دوران کرونا، لقب دومین فیلم موفق در اکران افتتاحیه را پس از «مرد عنکبوتی» با ۲۶۰ میلیون دلار کسب کرد. پیش از «دکتر استرنج ۲» جایگاه دوم متعلق به «بتمن» با ۱۳۴ میلیون دلار بود.

فیلم «دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی» در خارج از آمریکا نیز در این آخر هفته، ۲۶۵ میلیون دلار از ۴۹ منطقه دنیا به دست آورد و مجموع فروش جهانی خود را به عدد ۴۵۰ میلیون دلار رساند. از آنجایی که احتمالا «دکتر استرنج ۲» در چین، روسیه و یا اوکراین نمایش داده نمی‌شود، این فیلم به تماشای چندباره مخاطب ها در سراسر جهان نیاز دارد تا فروش خود را از مرز یک میلیارد دلار عبور دهد. تنها فیلمی که پس از شیوع کرونا فروشش از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» با بازی تام هالند و بندیکت کامبربچ بود.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۵۹۵۰۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت