«تاپ گان» صدرنشین گیشه آمریکا شد

فیلم سینمایی «تاپ گان: ماوریک» با ۱۲۴ میلیون دلار فروش در اکران افتتاحیه، پرفروش‌ترین فیلم این آخر هفته در گیشه آمریکا شد.

تام کروز یکی از جسورانه‌ترین حرکات نمایشی حرفه هنری خود را انجام داد و مخاطبان را در دوران کرونا برای فیلمی که در آن خبری از ابرقهرمان‌ها نیست به سینماها کشاند. فیلم تاپ گان: ماوریک در سه روز اول اکران خود در آمریکای شمالی، ۱۲۴ میلیون دلار فروش کرد. پیش‌بینی می‌شود مجموع فروش این فیلم اکشن و ماجراجویانه تا پایان امروز به ۱۵۱ میلیون دلار برسد، رقمی که فراتر از انتظار بود.

تاپ گان: ماوریک پرفروش‌ترین اکران افتتاحیه را در چهل سال فعالیت هنری تام کروز برای او رقم زد. این اولین بار است که فیلمی از این ستاره هالیوودی در سه روز اول اکران بیش از ۱۰۰ میلیون دلار فروش می‌کند. این رکورد پیش‌تر در اختیار فیلم جنگ دنیاها (۲۰۰۵) بود که در اکران افتتاحیه، تنها ۶۴ میلیون دلار فروش کرد.

تماشاچیان بالای ۴۰ سال، یعنی افرادی که هنوز چراغ سبز استودیو پارامونت برای ساخت دنباله تاپ گان (۱۹۸۶) را به یاد دارند، بیشترین استقبال را از دنباله این فیلم به عمل آوردند؛ گروهی که بیش از سایرین از بازگشت به سینماها در دوران کرونا مردد بودند. 

«تاپ گان» صدرنشین گیشه آمریکا شد

تاپ گان ۲ قرار بود تابستان سال ۲۰۲۰ اکران شود که شیوع کرونا تمام معادلات را بهم ریخت اما، همانطور که از نقدها پیداست، تاخیر دوساله در اکران فیلم نتیجه بخش بوده است. این فیلم تاکنون در وبسایت راتن تومیتوز امتیاز ۹۷ درصد و در سینمااسکور امتیاز +A را دریافت کرده است.

تاپ گان ماوریک با بودجه ۱۷۰ میلیون دلاری و به کارگردانی جوزف کوزینسکی ساخته شده و ماجراهای آن چند دهه بعد از قسمت اول اتفاق می‌افتد. در این قسمت ماوریک مامور می‌شود تا گروهی از خلبانان تازه کار نیروی دریایی را تعلیم دهد. 

پس از تاپ گان ۲،‌فیلم ابرقهرمانی دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی پس از سه هفته صدرنشینی متوالی در گیشه، با ۱۶ میلیون دلار فروش در رتبه دوم پرفروش‌ترین فیلم‌ها قرار گرفت و فیلم برگری باب با ۱۲ میلیون دلار فروش، سوم شد. 

«تاپ گان» صدرنشین گیشه آمریکا شد

جایگاه چهارم این فهرست نیز نصیب فیلم دانتون ابی: عصر جدید شد که با افت ۶۳ درصدی نسبت به هفته اول اکران، بین جمعه تا یکشنبه ۵ میلیون و ۹۰۰ دلار فروخت و انتظار می‌رود فروش آن تا پایان امروز به ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار برسد. فیلم سینمایی دانتون ابی: عصر جدید با گذشت دو هفته از اکران تاکنون ۶۸ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار در گیشه جهانی فروش کرده که ۳۰ میلیون دلار آن مربوط به سینماهای آمریکا و کاناداست. 

در پایان، انیمیشن بچه‌های بد از یونیورسال نیز با ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار فروش از ۲ هزار و ۹۴۴ سینما، در جایگاه پنجم از فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های این آخر هفته در آمریکا ایستاد.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۰۰۲۴
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت