پرفروش‌ترین فیلم اکران بهار ۱۴۰۱ مشخص شد

در هفته اخیر، ۴ فیلم جدید به مجموعه اکران اضافه شد و شرایط گیشه سینماها را تا حدودی بهبود بخشید و همچنان فیلم سینمایی «سگ‌بند» در صدر پرفروش‌های فصل بهار قرار دارد.

پرفروش‌ترین فیلم اکران بهار ۱۴۰۱ مشخص شد

 در طول هفته جاری، سینماهای کشور حدود ۹ میلیارد تومان فروش داشتند که قدری بیشتر از هفته‌های گذشته محسوب می‌شود و دلیل آن، نمایش ۴ فیلم جدیدی است که در سینماهای سراسر کشور به روی پرده رفتند.

این هفته برای ۱۹ فیلم بلیت فروشی صورت گرفت که کمدی انفرادی با گیشه ۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومانی، پرفروش‌ترین و مرد بازنده با ۳ میلیون و ۲۵۰ میلیون تومان، کم‌فروش‌ترین فیلم‌های هفته اخیر محسوب می‌شوند.

در طول این هفته، ۱۴۴۰۰ سانس نمایش فیلم ترتیب داده شد و ۲۷۵ هزار نفر به تماشای فیلم نشستند.

در ادامه نگاهی خواهیم انداخت به ۵ فیلم پرفروش این هفته.

انفرادی

کمدی مسعود اطیابی طی هفته اخیر، ۱۰۵ هزار بلیت فروخت و با نمایش در ۳۲۰ سالن، ۴۰۱۱ سانس را تجربه کرد.

این فیلم طی هفته اخیر، ۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان فروخت تا گیشه کلی خود را پس از ۵۰ روز نمایش به ۳۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برساند.

انفرادی داستان مردی مشهور (مهدی هاشمی) است که به افرادی پرنفوذ، بدهکار است و تصمیم می‌گیرد مثل گذشته سرقت کند و از دوست دوران جوانی (رضا عطاران) و همکارش (احمد مهران‌فر) درخواست می‌کند تا کمکش کنند.

مهدی هاشمی، رضا عطاران، احمد مهران‌فر، برزو ارجمند، شقایق دهقان، سیروس همتی و مهدی فقیه در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

«سگ‌بند» پرفروش‌ترین فیلم اکران بهار ۱۴۰۱ شد/ شروع ضعیف فیلم‌های جدید

علف‌زار

نخستین ساخته کاظم دانشی در ادامه فروش خوب خود، این هفته نیز ۲ میلیارد تومان فروخت تا دومین فیلم پرفروش هفته عنوان بگیرد. این فیلم طی هفته اخیر، ۵۷ هزار و ۵۰۰ بلیت فروخت و با نمایش در ۲۶۲ سالن، ۲۷۳۰ سانس را تجربه کرد.

علف‌زار با فروش ۲ میلیاردی هفته اخیر، به فروش ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی رسید که در شرایط فعلی، آمار قابل قبولی برای ۳ هفته نمایش یک فیلم اجتماعی است.

داستان این فیلم در مورد بازپرس دادگاه کیفری است که درگیر پرونده‌ای پیچیده شده است. پژمان جمشیدی، سارا بهرامی و ستاره پسیانی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سگ‌بند

فیلم مهران احمدی در این هفته، ۸۳۰ میلیون تومان فروخت و سومین فیلم پرفروش هفته لقب گرفت.

این فیلم طی هفته اخیر ۲۶ هزار نفر را به سینماها کشاند و ۱۳۴۰ سانس را در ۱۸۲ سالن تجربه کرد.

با این فروش، سگ‌بند پس از ۳ ماه نمایش، به ۳۶ میلیارد تومان ورود کرد و به پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران در بهار ۱۴۰۱ تبدیل شد.

این کمدی تلخ، داستان درگیری‌های یک خانواده با مسائلی ازجمله اعتیاد و قاچاق است. در این فیلم، امیر جعفری، بهرام افشاری، مرحوم سیروس گرجستانی، نازنین بیاتی و بهاره کیان‌افشار بازی کرده‌اند.

چند می‌گیری گریه کنی ۲

دومین فصل از چند می‌گیری گریه کنی، طی هفته اخیر، ۸۲۵ میلیون تومان فروخت و ۲۷ هزار نفر را به سینماها کشاند. این فیلم، ۱۵۵۰ سانس در ۲۲۳ سالن ترتیب داد.

به این ترتیب فیلم علی توکل‌نیا طی ۲۷ روز نمایش، به فروشی معادل ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسید.

این فیلم، داستان بهرام، پسر شایسته است که پس از ۳۰ سال دوری، از آمریکا برای گرفتن ارث پدری به ایران می‌آید غافل از اینکه برای به‌دست آوردن میراث پدرش، طبق وصیت پدرش می‌بایست ۷ مراسم عزا برای ۷ خانواده بی‌بضاعت بگیرد و خودش هم در این مراسم حضور تاثیرگذار داشته باشد. در این فیلم حمید لولایی، ابوالفضل پورعرب، حامد آهنگی، مهران رجبی و اشپیتیم آرفی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

هناس

فیلم حسین دارابی طی هفته اخیر با فروش ۴۵۰ میلیون تومانی، مشترکا با بدون قرار قبلی در رتبه پنجم جدول فروش ایستاد. هناس در هفته اخیر ۱۶۲۰۰ بلیت فروخت و  ۱۱۷۰ سانس در ۱۷۹ سالن را تجربه کرد.

هناس از چهارشنبه هفته گذشته به روی پرده رفت و نخستین هفته نمایش خود را پشت سر گذاشت.

این فیلم با برداشتی آزاد از یک داستان واقعی در دل تاریخ معاصر، به زوایای زندگی پرتلاطم داریوش رضایی‌نژاد از شهدای ترور دانشمندان هسته‌ای، همسر و فرزندش آرمیتا در اوایل دهه ۹۰ می‌پردازد. مریلا زارعی، بهروز شعیبی و سیاوش طهمورث در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

بدون قرار قبلی

جدیدترین ساخته بهروز شعیبی نیز از چهارشنبه هفته گذشته به روی پرده رفت و توانست با ۱۶۵۰۰ بلیت، فروشی معادل ۴۵۰ میلیون تومان را به دست آورد. این فیلم، ۹۳۰ سانس را در ۱۴۳ سالن ترتیب داد.

داستان این فیلم درباره یاسمین زمانی‌  است که در ۶ سالگی خود به آلمان مهاجرت کرد و حالا با مرگ پدرش ناچار است پس از ۳۰ سال به ایران بازگردد. در این فیلم پگاه آهنگرانی، مصطفی زمانی و الهام کردا به ایفای نقش پرداخته‌اند.

طی هفته اخیر، کمدی نقره‌داغ با ۲۶۰ میلیون تومان، مجبوریم با ۱۵۷ میلیون، مغز استخوان با ۱۲۲ میلیون، والدین امانتی با ۱۱۳، روز صفر با ۶۴ و موقعیت مهدی با ۴۱ میلیون تومان فروش در رتبه‌های بعدی فروش هفتگی سینمای ایران ایستادند.

منبع: همشهری آنلاین
کد مطلب: ۳۶۰۴۰۹
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت