عراق و ایران فیلم سینمایی مشترک با موضوع داعش تولید می‌کنند

وزیر فرهنگ عراق از قصد این وزارتخانه برای تولید یک فیلم سینمایی مشترک با ایران با موضوع شکست داعش در عراق خبر داد.

عراق و ایران فیلم سینمایی مشترک با موضوع داعش تولید می‌کنند

«حسن ناظم»، وزیر فرهنگ عراق از قصد این وزارتخانه برای ساخت فیلم سینمایی مشترک با ایران درباره مرحله طرد گروه تروریستی داعش از عراق خبر داد.

 وزیر فرهنگ عراق در دیدار «محمد کاظم آل صادق»، سفیر ایران در بغداد و هیات همراه درباره همکاری در زمینه پرونده‌های مختلف فرهنگی و یادداشت‌های تفاهم امضا شده توسط هیات عراقی در سفر اخیر به تهران، ارائه تسهیلات در زمینه گردشگری دینی در آستانه نزدیک بودن زیارت اربعین، توافق درباره تداوم دیدارها میان کارشناسان و متخصصان حوزه فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی و فعال‌سازی یادداشت‌های تفاهم مشترک رایزنی کردند.

ناظم در این دیدار گفت: سفر اخیر وی به تهران سفری پروتوکلی نبوده بلکه طی آن بر سر چندین برنامه توافق شد از جمله برپایی هفته فیلم سینمایی ایران با حضور کارشناسان سینمای این کشور که بازتاب خوبی در جهان داشته است.

وی افزود: همکاری تنها محدود به حوزه سینما نیست بلکه شامل حوزه‌های گردشگری دینی، آثار باستانی، ادبیات، تبادل تجربیات در زمینه‌های فرهنگی و توسعه پرونده همکاری درباره نگهداری از آثار باستانی و نسخه‌های خطی می شود، ما همچنین با طرف ایرانی درباره ارائه تسهیلات در زمینه گردشگری دینی با توجه به نزدیک بودن زیارت اربعین رایزنی کردیم.

وزیر فرهنگ عراق اظهار داشت: قصد داریم فیلم سینمایی عراقی-ایرانی درباره مستندسازی مرحله طرد داعش از عراق به دور از جعل تاریخی که همراه با فیلم‌های سینمایی با موضوعات این چنینی است، بسازیم و به زودی مقدمات ساخت این فیلم را در هفته فیلم سینمایی ایران که در بغداد برپا خواهد شد، انجام خواهیم داد.

از سوی دیگر، سفیر ایران تاکید کرد تهران اهتمام شایانی برای همکاری با عراق در زمینه‌های مختلف قائل است چرا که دو کشور مناسبات تاریخی عمیق و مشترکی دارند.

 

منبع: شفقنا
کد مطلب: ۳۶۱۱۹۷
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت