فیلمنامه «چمدان دستی» منتخب دو جشنواره جهانی شد

فیلمنامه کوتاه «چمدان دستی» به نویسندگی امین مختاری که پیش از این دو جایزه جهانی دریافت کرده بود، منتخب جشنواره فیلم بریج‌پورت آمریکا شد.

 فیلمنامه کوتاه چمدان دستی به نویسندگی امین مختاری منتخب جشنواره فیلم بریج‌پورت آمریکا و دهمین دوره جوایز Short-filmz شده است. این فیلمنامه پیش از این در بیست و هفتمین فصل جوایز کارناوال جهانی فیلم سنگاپور برنده جایزه دستاورد برجسته فیلمنامه‌ نویسی شده بود و از رقابت جوایز فیلمنامه هالیوود دیپلم افتخار گرفته بود.

جشنواره جهانی مستقل فیلم بریج‌پورت آمریکا با شعار «انسان‌دوستی از دریچه فیلم» و با هدف کشف و حمایت از فیلمسازان مستقل در شهر بریج‌پورت ایالات متحده برگزار می‌شود. این جشنواره از طریق برنامه‌های مختلفی همچون نمایش فیلم‌ها، کارگاه‌ها و میزگردها به دنبال الهام بخشیدن به فیلمسازان مستقل در سراسر جهان است.

جوایز Short-films نیز با هدف حمایت از فیلمسازان مستقل از سال ۲۰۱۲ آغاز بکار کرده است. تمرکز این رویداد بر اصل «داستان‌گویی» است و سالانه فیلم‌های کوتاه برتر را از سراسر جهان به نمایش در می‌آورد.

امین مختاری فارغ التحصیل کارشناسی فیلمنامه‌نویسی از دانشگاه هنر و کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران است. از فعالیت‌های هنری وی می توان به نگارش چندین فیلمنامه و همچنین کارگردانی فیلم کوتاه «نمایش رادیویی» اشاره کرد. مختاری همچنین آخرین مقاله‌ی علمی پژوهشی خود را با محور شخصیت‌پردازی روانشناسانه در نشریه «زن در فرهنگ و هنر» دانشگاه تهران در دست انتشار دارد و کتاب «صنعت سینما در عصر همه‌گیری کرونا» را به چاپ رسانده است.

در خلاصه یک خطی این فیلمنامه آمده است: در میانه راه، زوج جوان تصمیم می‌گیرند شب را در خانه‌ی آشنایی در حومه شهر بگذرانند اما هیچ چیز آنطور که باید پیش نمی‌رود.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۱۳۱۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت