علی نصیریان از تجربه‌های سینمایی‌اش می‌گوید

علی نصیریان بازیگر پیشکسوت سینمای ایران در قالب چند کارگاه آموزشی درباره تجربیات خود در سینمای ایران با علاقه‌مندان گفت‌وگو می‌کند.

 کارگاه آموزشی برخط و حضوری با عنوان طبیعت خلاق در کارِ نمایش» با حضور علی نصیریان برگزار می‌شود.

این کارگاه ها در روزهای پنجم تا هفتم مرداد برگزار خواهد شد و نصیریان درباره همان چیزی که در وجود ماست و باید کشف شود، با علاقه‌مندان گفت وگو می‌کند.

علی نصیریان در سال ۱۳۳۵ جایزهٔ نخستین مسابقه نمایش‌نامه‌نویسی را برای نمایش بلبل سرگشته دریافت کرد و فیلم گاو ساخته داریوش مهرجویی نخستین فعالیت بازیگری او در سینما بود. سربداران، سرایدار، آقای هالو، پستچی، جاده‌های سرد، کفش‌های میرزا نوروز، شیر سنگی، ناخدا خورشید، بوی پیراهن یوسف، هزاردستان، شهرزاد و میوه ممنوعه بخشی از آثار قابل توجه و ماندگار وی به شمار می آیند.

وی همچنین سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرده است. نصیریان در سال ۱۳۸۰ به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار ایرانی در رشته بازیگری تئاتر و سینما معرفی شد.

این بازیگر پیشکسوت سینما در سال ۱۳۸۶ به پاس چند دهه فعالیت موثر در عرصه بازیگری و کارگردانی تئاتر، نشان معتبر عبدالحسین نوشین را از انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئاتر دریافت کرد. علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع‌رسانی یونیتک مراجعه کنند.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۱۳۳۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت