شکست ۱۰۰ میلیون دلاری برادران وارنر

کمپانی برادران وارنر اعلام کرد فیلم «بَت گرل» را در سالن‌های سینما و سامانه‌های نمایش آنلاین، اکران نخواهد کرد.

شکست ۱۰۰ میلیون دلاری برادران وارنر

کمپانی برادران وارنر-دیسکاوری به‌طور غیرمنتظره‌ای اعلام کرد، علی‌رغم اینکه فیلم‌برداری فیلم «بت گرل» به پایان رسیده و این فیلم در مراحل نهایی پس‌تولید قرار دارد، اصلا قصد نمایش و اکران را ندارد.

در این فیلم «لسلی گریس» در کنار بازیگرانی همچون «جی. کی. سیمونز»، «برندن فریزر»، «جیکوب اسکیپیو» و «مایکل کیتون» مقابل دوربین «عادل العربی» و «بلال فلاح» کارگردانان بلژیکی رفته‌اند. «کیتون» در نقش بتمن، «گریس» در نقش قهرمان فیلم «باربارا گوردون»، «جی کی سیمونز» در نقش پدر باربارا، «کمیسر گوردون»، و «برندن فریزر» در نقش «فایرفلای» شرور در این فیلم ظاهر شده‌اند.

ساخت «بت گرل» در ابتدا سال ۲۰۲۱ به عنوان بخشی از یک حرکت گسترده‌تر در کمپانی برادران وارنر برای ساخت فیلم های بلند به طور خاص برای سرویس ‌نمایش آنلاین «HBO Max» در نظر گرفته شده بود اما این استودیو فیلمسازی تائید کرده که این فیلم هرگز اکران نخواهد شد، چه در سینما و چه در «HBO Max».

اعلام شده که بودجه ساخت این فیلم از عوامل مهم در این تصمیم گیری بوده است، زیرا هزینه‌های ساخت با توجه به فیلمبراری در شرایط کرونایی به نزدیک به ۹۰ میلیون دلار (۷۴.۱ میلیون پوند) رسیده، در حالی که این بودجه از متوسط هزینه ساخت فیلم‌های ابرقهرمانی دی سی کمتر است و در نتیجه این فیلم چشم‌انداز ی که تماشاگران از آثار دی سی انتظار داشتند را ندارد و هزینه‌های خود را از محل اکران جبران نخواهد کرد.

با این حال، گفته شده که بودجه فیلم «بت گرل» در واقع از ۱۰۰ میلیون دلار فراتر رفته است و این فیلم در طول نمایش‌های اولیه آزمایشی آنقدر ضعیف عمل کرده است که برادران وارنر تصمیم به کاهش ضررهای خود گرفته است.

این تصمیم به این معنی است که «بت گرل» در میان گران‌ترین پروژه‌های سینمایی اکران نشده تاریخ قرار می‌گیرد.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۱۵۹۴
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت