رد صلاحیت‌ها و انصراف‌های اجباری در انتخابات خانه سینما

تایید صلاحیت نشدن‌ برخی نامزدهای انتخابات هیات مدیره خانه سینما یا به عبارتی انصراف‌های اجباری، شرایط مبهمی را برای این نهاد صنفی به وجود آورده و پیشنهادهایی را برای تمدید فعالیت هیات مدیره فعلی مطرح کرده است.

از مدت‌ها قبل نام سینماگرانی برای نامزدی از سوی صنوف مختلف برای انتخابات هیات مدیره خانه سینما مطرح بود که به مجید برزگر، رسول صدرعاملی، فرهاد توحیدی و منوچهر محمدی می‌توان اشاره کرد. از بین این اسامی پیش از همه، نام برزگر به عنوان نامزدی که انصراف داده شنیده می‌شد آن هم به این خاطر که ممکن بود حضورش پس از امضای یک بیانیه خاص حاشیه‌هایی را ایجاد کند.

اما این ماجرا فقط یک مورد نبوده و پیگیری‌ها حاکی از این است که پس از لغو انتخابات دوم مرداد خانه سینما به دستور وزارت فرهنگ و ارشاد برای بررسی صلاحیت نامزدها، فرهاد توحیدی هم تایید نشده است.

این فیلمنامه‌نویس و رییس سابق هیات مدیره خانه سینما در تماس ایسنا برای تایید این موضوع صرفا به خنده‌ای بسنده کرد.

براین اساس گویا بعضی دیگر از نامزدهای انتخابات هیات مدیره نیز به دلیل شرایطی که منجر به انصراف‌ اجباری چند نفر از کاندیداها شده، تمایلی به شرکت در انتخابات ندارند.

طبق پیگیری‌های انجام شده با اتفاق‌های پیش آمده در فاصله یک هفته تا برگزاری مجمع و انتخابات خانه سینما این پیشنهاد مطرح شده که با تایید اعضا در مجمع عمومی، هیات مدیره فعلی برای چند ماه دیگر ابقا شوند تا شرایط بهتری برای برپایی انتخابات برقرار شود.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۲۰۷۸
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت