سه فیلم پروانه نمایش گرفتند/ «رویای کاغذی»، «نبودن» و «رگ‌های آبی» فروغ

پروانه نمایش فیلم های «رگ های آبی»، «رویای کاغذی» و «نبودن» صادر شد.

سه فیلم پروانه نمایش گرفتند/ «رویای کاغذی»، «نبودن» و «رگ‌های آبی» فروغ

پروانه نمایش فیلم های «رگ های آبی»، «رویای کاغذی» و «نبودن» صادر شد.

پروانه نمایش «رگ‌های آبی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی جهانگیر کوثری، «رویای کاغذی» به تهیه کنندگی و کارگردانی علی عطشانی و نویسندگی جابر قاسمعلی و «نبودن» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی علی مصفا ۲۳ مهرماه صادر شد و تا ۲۴ مهرماه سال ۱۴۰۳ اعتبار دارد.

«رگ‌های آبی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی جهانگیر کوثری به زندگی فروغ فرخزاد می پردازد. باران کوثری و ستاره پسیانی ازجمله بازیگران این فیلم هستند. این فیلم اولین تجربه کارگردانی جهانگیر کوثری است که در کارنامه خود تهیه کنندگی آثاری چون «همچون زیر پوست شهر»، «خون بازی»، «اشباح»، «سوت پایان»، «فراری»، «به آهستگی»، «نسل جادویی»، «نرگس»، «یک شب»، «دختران خورشید» را دارد.

فیلمنامه «رویای کاغذی» را جابر قاسمعلی براساس ایده‌ای از علی عطشانی نوشته است و کامران تفتی، مینا وحید، زینب (نگار) ملاکی و امیرحسین رضازاده نقش‌های اصلی این فیلم را ایفا کرده‌اند، همچنین مجید مهین دوست و آیه قبادیان از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

سومین فیلم علی مصفا با نام «نبودن» (absence) درباره پسری است که بعد از پنجاه سال برای نوشتن بیوگرافی از زندگی پدرش به پراگ سفر می‌کند تا درباره گذشته پدرش در زمان جمهوری سوسیالیستی چکسلواکی اطلاعاتی به دست بیاورد. تنها رابط او با گذشته پدر چند عکس است که از او به یادگار مانده است. بازیگران فیلم جز مصفا و لیلا حاتمی، غیرایرانی هستند.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۶۳۱۱۱
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت